Wtorek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 10971
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miniony tydzień w jeleniogórskiej straży miejskiej

Wtorek, 16 lutego 2016, 8:29
Aktualizacja: 8:32
Autor: SM
Jelenia Góra: Miniony tydzień w jeleniogórskiej straży miejskiej
Fot. Archiwum
W dniach od 8 do 14 lutego strażnicy miejscy podjęli aż 530 interwencji. Co to były za sprawy – informuje rzecznik SM w Jeleniej Górze Artur Wilimek.

Wybrane interwencje:
• ulica Ogińskiego - otwarta studzienka kanalizacyjna w pasie drogowym - strażnicy odnaleźli pokrywę, umieścili na miejscu, zgłosili uszkodzenie studzienki do zarządcy drogi. Studzienka naprawiona następnego dnia. (więcej na www.strazmiejska.jgnet.pl)
• ulica Szkolna - osoba niepełnosprawna prosiła o interwencję ws. zajęcia miejsca dla inwalidy przez nieuprawnionego kierowcę. Strażnicy ustalili kierującego i ukarali mandatem karnym.
• ulica Cieplicka i Sądowa - kontrole wykazały brak umów na wywóz nieczystości. Sprawy w trakcie realizacji przez funkcjonariuszy SM.
• ulica Konstytucji 3 Maja - asysta dla PSP przy wycince suchych drzew zagrażających w ruchu drogowym. (więcej na www.strazmiejska.jgnet.pl)
• ulica Cervi - na chodniku leżał mężczyzna z urazem głowy. Strażnicy udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy. Mężczyznę przekazali pogotowiu ratunkowemu.
• ulica Wincentego Pola - kolizja drogowa - strażnicy jako pierwsi na miejscu zdarzenia podjęli odpowiednie działania. Nie było osób poszkodowanych. Zabezpieczyli miejsce do czasu przyjazdu policji.
• ulica Grota Roweckiego - interwencja ws. karmnika umieszczonego na balkonie. Wg zgłaszających odchody ptaków zanieczyszczają balkony poniżej. Rozmowa wyjaśniająca z właścicielem karmnika. Sprawę przekazano zarządcy budynku.
• ulica Wróblewskiego - nieznany sprawca opróżniał wóz asenizacyjny do studzienki burzowej. Trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie oraz kontrole zmierzające do ustalenia sprawcy.
• ulica Grunwaldzka, McDonald's - mężczyzna od kilku godzin przebywał w restauracji, żebrał i zakłócał spokój. Po interwencji strażników oddalił się z miejsca zdarzenia. Oświadczył, że nie potrzebuje żadnej pomocy.
• ulica Domeyki - zgłoszenie o idącym mężczyźnie z zakrwawioną twarzą i głową - strażnicy byli na miejscu po kilku minutach od zgłoszenia. Mężczyznę zabrało pogotowie ratunkowe do szpitala.
• ulica Pijarska - zgłoszenie o dużym psie wypuszczanym luzem. Zgłoszenie potwierdzone. Na właściciela psa nałożono mandat karny za niedopełnienie obowiązków.
• ul Powstańców Śląskich - zgłoszenie o wycince drzewa. Strażnicy skontrowali posiadanie zezwolenia na wycięcie drzewa. Prace wykonywane zgodnie z posiadanym zezwoleniem.
• ul. Podwale - zgłoszenie o dużym zadymieniu z komina. Strażnicy sprawdzili czy nie są wypalane odpady. Osoba paliła węglem i drzewem. Podczas kontroli strażnicy zauważyli, że z komina wydobywają się iskry co mogło świadczyć o zapaleniu się sadzy. Na miejsce wezwano Straż Pożarną. Strażacy potwierdzili zapłon sadzy i przystąpili do akcji gaśniczej. (więcej na www.strazmiejska.jgnet.pl)
• ulica Transportowa - z dachu budynku spadły dachówki. Informację przekazano zarządcy, do natychmiastowej realizacji.

Strażnicy miejscy ponadto interweniowali 22 razy na zgłoszenia mieszkańców o nieprawidłowo zaparkowanych pojazdach (blokowanie wjazdu/wyjazdu, parkowanie na zieleni, parkowanie na chodnikach, utrudnianie ruchu), 10 razy na zgłoszenia o osobach zakłócających ład i porządek, 5 razy na zgłoszenia o osobach natarczywie żebrzących a także 5 razy na zgłoszenia o dużym zadymieniu z kominów (kontrole nie wykazały spalania odpadów). Dwie osoby trafiły do policyjnej izby zatrzymań. Strażnicy udali się również 9 razy na interwencje dotyczące zwierząt. 13 zgłoszeń dotyczyło spraw porządkowych (wszystkie zakończone).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group