• Środa, 16 października 2019
  • Godz. 3:47
  • Imieniny: Ambrożego, Gerarda, Gawła
  • Czytających: 2622
  • Zalogowanych: 3
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Miniony tydzień w jeleniogórskiej straży miejskiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 16 lutego 2016, 8:29
Aktualizacja: 8:32
Autor: SM
Fot. Archiwum
W dniach od 8 do 14 lutego strażnicy miejscy podjęli aż 530 interwencji. Co to były za sprawy – informuje rzecznik SM w Jeleniej Górze Artur Wilimek.

Wybrane interwencje:
• ulica Ogińskiego - otwarta studzienka kanalizacyjna w pasie drogowym - strażnicy odnaleźli pokrywę, umieścili na miejscu, zgłosili uszkodzenie studzienki do zarządcy drogi. Studzienka naprawiona następnego dnia. (więcej na www.strazmiejska.jgnet.pl)
• ulica Szkolna - osoba niepełnosprawna prosiła o interwencję ws. zajęcia miejsca dla inwalidy przez nieuprawnionego kierowcę. Strażnicy ustalili kierującego i ukarali mandatem karnym.
• ulica Cieplicka i Sądowa - kontrole wykazały brak umów na wywóz nieczystości. Sprawy w trakcie realizacji przez funkcjonariuszy SM.
• ulica Konstytucji 3 Maja - asysta dla PSP przy wycince suchych drzew zagrażających w ruchu drogowym. (więcej na www.strazmiejska.jgnet.pl)
• ulica Cervi - na chodniku leżał mężczyzna z urazem głowy. Strażnicy udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy. Mężczyznę przekazali pogotowiu ratunkowemu.
• ulica Wincentego Pola - kolizja drogowa - strażnicy jako pierwsi na miejscu zdarzenia podjęli odpowiednie działania. Nie było osób poszkodowanych. Zabezpieczyli miejsce do czasu przyjazdu policji.
• ulica Grota Roweckiego - interwencja ws. karmnika umieszczonego na balkonie. Wg zgłaszających odchody ptaków zanieczyszczają balkony poniżej. Rozmowa wyjaśniająca z właścicielem karmnika. Sprawę przekazano zarządcy budynku.
• ulica Wróblewskiego - nieznany sprawca opróżniał wóz asenizacyjny do studzienki burzowej. Trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie oraz kontrole zmierzające do ustalenia sprawcy.
• ulica Grunwaldzka, McDonald's - mężczyzna od kilku godzin przebywał w restauracji, żebrał i zakłócał spokój. Po interwencji strażników oddalił się z miejsca zdarzenia. Oświadczył, że nie potrzebuje żadnej pomocy.
• ulica Domeyki - zgłoszenie o idącym mężczyźnie z zakrwawioną twarzą i głową - strażnicy byli na miejscu po kilku minutach od zgłoszenia. Mężczyznę zabrało pogotowie ratunkowe do szpitala.
• ulica Pijarska - zgłoszenie o dużym psie wypuszczanym luzem. Zgłoszenie potwierdzone. Na właściciela psa nałożono mandat karny za niedopełnienie obowiązków.
• ul Powstańców Śląskich - zgłoszenie o wycince drzewa. Strażnicy skontrowali posiadanie zezwolenia na wycięcie drzewa. Prace wykonywane zgodnie z posiadanym zezwoleniem.
• ul. Podwale - zgłoszenie o dużym zadymieniu z komina. Strażnicy sprawdzili czy nie są wypalane odpady. Osoba paliła węglem i drzewem. Podczas kontroli strażnicy zauważyli, że z komina wydobywają się iskry co mogło świadczyć o zapaleniu się sadzy. Na miejsce wezwano Straż Pożarną. Strażacy potwierdzili zapłon sadzy i przystąpili do akcji gaśniczej. (więcej na www.strazmiejska.jgnet.pl)
• ulica Transportowa - z dachu budynku spadły dachówki. Informację przekazano zarządcy, do natychmiastowej realizacji.

Strażnicy miejscy ponadto interweniowali 22 razy na zgłoszenia mieszkańców o nieprawidłowo zaparkowanych pojazdach (blokowanie wjazdu/wyjazdu, parkowanie na zieleni, parkowanie na chodnikach, utrudnianie ruchu), 10 razy na zgłoszenia o osobach zakłócających ład i porządek, 5 razy na zgłoszenia o osobach natarczywie żebrzących a także 5 razy na zgłoszenia o dużym zadymieniu z kominów (kontrole nie wykazały spalania odpadów). Dwie osoby trafiły do policyjnej izby zatrzymań. Strażnicy udali się również 9 razy na interwencje dotyczące zwierząt. 13 zgłoszeń dotyczyło spraw porządkowych (wszystkie zakończone).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~alek 33 16-02-2016 9:00
a kto posprząta gówna po psach w mieście?Nie potrafią pilnować porządku to niech sprzątają.
~zaboberek 16-02-2016 9:24
"• ulica Wróblewskiego - nieznany sprawca opróżniał wóz asenizacyjny do studzienki burzowej. Trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie oraz kontrole zmierzające do ustalenia sprawcy." Skoro opróżniał,to rozumiem,że ktoś to widział,więc chyba wiadomo kto jest sprawcą. Druga sprawa.Jeżeli jest uchylony podatek za posiadanie psa,czy zostaną podjęte działania w celu wymuszenia na właścicielach psów,sprzątanie ich odchodów?
~".. 16-02-2016 9:32
Brak zajęcia przy fotoradarach to się lansują na jelonce. Napiszcie jeszcze ile blokad założyli. Działanie czysto propagandowe.
~ 16-02-2016 10:36
Alek, a gdzie te gow..?
~vg 16-02-2016 10:59
Mohery monitoring całodobowy
~ 16-02-2016 13:11
Miniony tydzień straży miejskiej . Na rogu Tkackiej i Wolności od miesięcy albo nawet od lat siedzi nawalona baba i drze jape i wszczyna awantury ani policja jak i SM nie mogą sobie dać rady o jakich sukcesach mowa może w końcu by się tym ktoś zainteresował
~kupka 16-02-2016 14:41
czy wiecie moze kto jest odpowiedzialny ijaka jest czestotliwosc oprozniania pojemników na psie odchody. naprawde nie lepiej zeby kupa polezala tydzien i znikla, nie lepiej pchac kupe do plastikowych workow i do pojemnika zeby lezala 2 tygodnie wraz z innymi kupam i gnila..... mmmmm w sam raz na jakis piknik albo uroczy spacer z rodzina
~ana 16-02-2016 15:04
Co Wy cały czas o tej Staży piszecie??? Boją się o swoją pracę. Przestańcie już o nich pisać, bo są kompletnie niepotrzebni w mieście. SM DO LIKWIDACJI!!!
~ 16-02-2016 15:20
Policja w Cieplicach bije ludzi lomem, straz miejska w Warszawie bije i gratisowo do lasu wywozi... Standardy leca na pysk... Niech sie potem pilicajty i strazoki nie skarza, ze spoleczenstwo ich nie szanuje. Przyklad idzie z gory!
~Kolo 16-02-2016 17:24
"...interwencja ws. karmnika umieszczonego na balkonie..." - ludziom już całkiem odpala, czepiają się żeby się tylko czepić, same brudasy brudzą, a o karmnik się czepiają. do 9:32 i 10:36 - z waszego komentarza można wnioskować że należycie do grupy ludzi co sami s-rają po klatkach a o karmnik się czepiają.
~ 16-02-2016 19:47
SM chwali się ale czym normalną pracą a stojące cały czas na chodnikach samochody na Placu Wyszyńskiego nie widzą czy nie chcą widzieć ?. Do roboty SM udrożnić chodniki po obu stronach placu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Widać je dokładnie na miejskim monitoringu !!!
~paradise 16-02-2016 20:50
gwizdy dla psychopatycznych sąsiadów z Grota-Roweckiego, którzy pultają się za dokarmianie ptaków, zamiast dorzucić ziarna do karmnika! Czy SM dała im mandat za nieuzasadnione wezwanie!?
~16 02 2016 (al) 16-02-2016 21:25
a kto sprzatnie samochody na ul szrenickiej droga jest waska dwu kierunkowa a pozatym maja garaze ow wlasciciele o klockach stawianych przez psy juz nie wspomne tak przy okazji ,jak sa wieksze opady sniegu to plog sniezny nie przejedzie .
~ 17-02-2016 5:21
Ciekawe... Tyle psich klockow, ze plog sniezny nie przejedzie ;-)
~Pi 17-02-2016 10:11
Uzasadnieniem istnienia SM (dla prezydenta) była kasa z fotoradaru. Teraz SM już nie przynosi zysków to strażnicy próbują jakoś wykazać sens swojego istnienia. 10% opisanych działań to praca dla policji. Pozostałe działania to jakieś nieporozumienie. Lipa - SM albo zlikwidować albo poważnie przetrzebić.
~wzn 17-02-2016 15:50
A lumpy piją pod kamera monitoringu, wznoszą chyba toasty za tych ze SM
~ 17-02-2016 20:13
DO 13;11 Dokładnie ,od lat siedzi Ra. z kolezkami zulami drze ryja i nawet w nocy, toalete zrobili z ogródka skandal ! wszyscy widza i nie zglaszaja tego syfu, najwyzszy czas zrobic porzadek z nimi dzwonic, dzwonc, dzwonic i nie dawac im spokoju.pozdrawiam
~tiaaa... 18-02-2016 3:52
ZLIKWIDOWAC!!!!!!!!!!!!!!
~szakulowski 18-02-2016 7:11
W ogóle nie są potrzebni. Przechowalnia nierobów i tyle

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group