Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 1880
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miniatura zaginionego okrętu robi furorę w Kowarach

Wiadomości: Region
Sobota, 10 maja 2014, 7:36
Aktualizacja: 7:38
Autor: visitkarkonosze.pl
Fot. visitkarkonosze.pl
Model okrętu podwodnego Orzeł robi furorę wśród odwiedzających Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach. Orzeł bronił Polski w 1939, uciekł z internowania w Estonii, przedarł się do Wielkiej Brytanii, by w tajemniczych okolicznościach zaginąć podczas patrolu na Morzu Północnym.

Ta niezwykła miniatura wykonana została w pracowni Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach dla Parku Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu. Właścicielem obu parków jest Marian Piasecki.

Zanim jednak Orzeł wyjedzie nad Bałtyk, można go oglądać bezpłatnie w Kowarach - przed wejściem do Parku Miniatur. Model, wykonany w proporcji 1:10, prezentuje się bardzo okazale, wielu turystów robi sobie z nim zdjęcia.

Jak mówi Marian Piasecki, symboliczny, uroczysty powrót Orła zaplanowano na 25 maja – rocznicę zaginięcia okrętu, do dziś niewyjaśnionego, w 1940 roku. Orzeł patrolował wtedy Morze Północne pomiędzy wybrzeżami Szkocji i Norwegii. Długie poszukiwania go nie dały żadnego efektu. W Kowarach miniaturę można oglądać do około 20 maja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group