Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 3219
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Miłośnicy zwierząt uratują kaczkę?

Środa, 29 października 2008, 8:54
Aktualizacja: 14:02
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Miłośnicy zwierząt uratują kaczkę?
Fot. Archiwum
Jeden z pracowników ZETO od wczorajszego poranka próbował znaleźć kogoś, kto zająłby się chorą kaczką, stojącą na kamieniu w rzece Kamienna przy ulicy Powstańców Wielkopolskich. Ptak miał najprawdopodobniej złamane skrzydło. Powiadomione o sprawie schronisko zareagowało dziś.

Zainteresowany zadzwonił do nas po tym, jak po kilku godzinach telefonicznych poszukiwań pomocy zwierzęciu, nikt nie zareagował.– Telefonowałem do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami dwukrotnie, rano i popołudniu. Za każdym razem zapewniano mnie o interwencji, w końcu nikt nie przyjechał nawet na miejsce – mówi Tadeusz Kolbuch.

Tymczasem kaczka stała od samego rana na jednym z kamieni niemal nieruchomo. Miała jedno obwisłe, prawdopodobnie złamane skrzydło, i widać było, że bardzo cierpi. Osoba z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami wyjaśniła nam, że nie pojechała na miejsce, bo nie miała odpowiedniego stroju, by wejść do wody i wyciągnąć ptaka z nurtów Kamiennej.

O sprawie powiadomiliśmy strażników miejskich, którzy wraz z powiatowym lekarzem weterynaryjnym mieli ocenić czy ptak jest rzeczywiście chory i wymaga pomocy oraz opieki.
- Ten pan nie dzwonił do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, tylko do schroniska.Byliśmy wczoraj na miejscu dwukrotnie, ale kaczka stała zbyt daleko od brzegu by ją wyłowić. Strażacy byli natomiast wczoraj zbyt zajęci, by interweniować. Akcję ratowania ptaka podjęliśmy dziś - mówi Eugeniusz Ragiel, kierownik schroniska dla małych zwierząt i prezes TOnZ. - Nasi pracownicy i strażacy próbowali kaczkę złapać, ale jest ona na tyle sprawna, że nie da się schwytać. Ptak jest dobrze odżywiony. Widać, że ma uszkodzone skrzydło. Będziemy sprawę monitorowali. Jedyną możliwością pomocy zwierzęciu jest więc teraz jego dokarmianie - dodał E. Ragiel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group