Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8031
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Miliony złotych na hale sportowe

Czwartek, 15 maja 2008, 6:53
Aktualizacja: 15:33
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Miliony złotych na hale sportowe
Fot. Archiwum
Cztery nowoczesne obiekty powstaną na Dolnym Śląsku, w tym jeden – w Jakuszycach. Pieniądze wyłoży budżet państwa. Z inwestycji ucieszą się także Lubin, Zgorzelec i Wałbrzych. Miasta te mogą także służyć za bazę treningową podczas Euro 2012. – Póki co – to tylko obietnice – nie kryją roczarowania samorządowcy.

To temat z czwartkowej Polskiej Gazety Wrocławskiej. Rzeka pieniędzy spłynie z Warszawy, ale dofinansowanie z publicznych środków nie może przekroczyć 50 procent wartości budowanych obiektów.

Jak pisze dziennik, poza deklaracją, że obiekty powstaną, którą złożył w Lubinie wicemarszałek województwa dolnośląskiego Piotr Borys, nie ma na razie żadnych konkretów. A samorządowcy są sceptyczni, bo to nie pierwsza obietnica przyznania rządowych środków na obiekty sportowe.

Na liście nie ma Jeleniej Góry, a jedynie Zgorzelec i Jakuszce. Hala w nadgranicznym mieście nad Nysą jest za mała i nie mieści kibiców. Nie spełnia też warunków dla rozgrywek europejskich. Koszykarze Turowa musieli występować w meczach pucharowych w czeskim Libercu. Uwzględniono Jakuszce, bo – jak podała PGWr – w tej części Szklarskiej Poręby odbywa się duża liczba imprez masowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group