Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6223
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miliony na śmieci. Przetarg na wykonawcę ogłoszony

Sobota, 11 maja 2013, 6:55
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 maja 2013, 7:36
Autor: Angela
Jelenia Góra: Miliony na śmieci. Przetarg na wykonawcę ogłoszony
Fot. Archiwum
Około 52,5 miliona złotych – taka jest szacunkowa wartość odbioru i wywozu odpadów komunalnych z terenu Jeleniej Góry w okresie od 1.7.2013 r. do 30.6.2016 r. Miasto ogłosiło przetarg na to zadanie i na chętnych czeka do 11 czerwca br. Czy ceny za odbiór śmieci po przetargu okażą się niższe od zaproponowanych w uchwale Rady Miejskiej?

- Wszyscy liczymy na to, że cena, która zostanie zaproponowana przez zwycięzcę przetargu będzie na tyle atrakcyjna, że umożliwi sprawne funkcjonowanie tego systemu – mówi Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Miasto wpisało w warunki przetargu, że wykonawca będzie zobowiązany wyposażyć wszystkich w pojemniki na odpady komunalne oraz worki. Drugą kwestia jest umiejscowienie w mieście około 150 punktów odpadów selektywnych i żaden mieszkaniec nie będzie musiał ponosić z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów. Co do kwoty za odbiór odpadów, trzeba poczekać na rozstrzygnięcie przetargu. Jak na razie jeszcze żadne firmy nie złożyły ofert, ale przetarg został niedawno ogłoszony, a na złożenie dokumentów jest 40 dni – dodał Hubert Papaj.

Wykonawca będzie odbierał odpady z całej Jeleniej Góry czyli z 10 922 ha. Łącznie od około 81 tysięcy osób. Będzie on zobowiązany do m.in. ustawienia pojemników do zbiórki papieru, szkła, tworzyw sztucznych i odpadów biodegradowalnych w tzw. gniazdach zbiorczych, których będzie nie mniej niż 150 sztuk.

Będzie też musiał wyposażać nieruchomości zamieszkałe w pojemniki przeznaczone do gromadzenia zmieszanych odpadów (około 7100 szt.) oraz utrzymywać je w odpowiednim stanie sanitarnym (myć dwa razy w roku), porządkowym i technicznym.

Domy mieszkalne (z wyłączeniem nieruchomości zarządzanych przez spółdzielnie i zarządy wspólnot), wyposaży też w odpowiednią liczbę worków o pojemności od 80 do 120 litrów do selektywnej zbiórki odpadów (nie mniej niż 40 tys. worków na miesiąc) na: papier, szkło, tworzywa sztuczne i odpady biodegradowalne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group