Poniedziałek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 6249
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miliony dolarów "rosną" na działkach

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 28 września 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Jelonka.com
Za pięć procent wartości Prawo i Sprawiedliwość chce odstąpić ogródki działkowiczom. Pomysł niezbyt się wszystkim podoba.

W dawnym województwie jeleniogórskim i legnickim są tysiące hektarów ogródków działkowych i 43 tysiące wielbicieli odpoczynku i uprawy owoców, warzyw i kwiatów na grządkach.
Nie brakuje takich działek, na których stoją pokaźne altanki. Działkowicze zainwestowali tam często bardzo dużo pieniędzy i sporo własnej pracy.

– Nie potrafię oszacować wartości mojej działki. Jej utrzymanie kosztowało mnie bardzo dużo. Uprawiam ten teren od 20 lat. Wybudowaliśmy altankę. I jeszcze mam teraz za to wszystko dodatkowo płacić? – mówi pani Helena z ogródków przy ulicy Mickiewicza.
W zupełności wystarczy jej prawo do użytkowania ogródka przez 99 lat, które – póki co – obowiązuje wszędzie.
– Po co mam ją kupować, jak i tak co roku płacę składki? – pyta działkowiczka.

Niektórzy widzą jednak w możliwości wykupienia działek dobry interes. – Ceny gruntów rosną, zwłaszcza tych w centrum. Mamy działkę przy ulicy Drzymały… Kto wie, może na jej sprzedaży dałoby się nieźle zarobić? Przecież ceny rynkowe w dużych miastach sięgają milionów dolarów – przypuszcza Jacek Iwański.

Jednak większość działkowiczów boi się dodatkowych kosztów. – Działkę ktoś musi wycenić, a rzeczoznawca przecież kosztuje. Nie mam żadnych rachunków na to, co zrobiłem. A postawiłem wygodną altankę, dwie szklarnie, sztuczny staw i wiele innych „atrakcji” – dodaje pan Dariusz.

– Potrzebna będzie opinia geodety, sporządzenie aktu notarialnego i wiele innych biurokratycznych formalności, aby móc kupić na własność wieczystą dany grunt – przekonuje prawnik Halina Skorupska.

Mirosław Jaskólski, architekt miejski, nie chciał komentować pomysłu Prawa i Sprawiedliwości.
– Na dziś, jeśli sam właściciel (Polski Związek Ogródków Działkowych – red.) nie zgodzi się na uwłaszczenie tych gruntów, nie będzie to możliwe – powiedział.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, tymczasem, że do likwidacji przeznaczona jest część działek przy ulicy Krakowskiej, leżąca na gruntach miejskich. Kiedy to nastąpi, na razie nie wiadomo. Planowane jest tam wybudowanie osiedla domków jednorodzinnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~wiem swoje 28-09-2006 12:29
jeszcze jedno draństwo pazernych politykierów. Chcą zlikwidować związek, aby móc z pojedynczymi osobami łatwiej dać sobie radę w zagrabieniu ich działek. Jest w tym też chyba kolejny przykład mściwości Kaczyńskiego, który będąc prezydentem Warszawy chciał tam wywłaszczyć działkowiczów, lecz przegrał wszystkie procesy, więc z zemsty chce teraz zlikwidować związek działkowców pod pretekstem walki z reliktami komunizmu.
~mieszkaniec 28-09-2006 13:18
Pewnie wykupią to sami PiSowcy...
~spostrzegawczy 28-09-2006 14:01
Nie daj Boże miec coś wspólnego z geodezją!!! Sam wiem cos na ten temat.
~marek 28-09-2006 15:15
swietny pomysl .... ludzie nareszcie beda wlascicielami i nie bedą placic na komuchów w zarzadach ogrodów dzialkowych
~działkowicz 28-09-2006 19:26
Jakbyś miał Mareczku działkę na ogrodach działkowych i włożył w nią tyle pracy, co faktyczni działkowicze, daję głowę, że tych swych głupot więcej byś nie pisał. Widać żeś jeszcze smarkaty, a tylko popyskować masz chęć. Teraz działka jest działką i nikt Ci obok niej ani garażu ani innych przybytków nie postawi. Jakieś zasady obowiązują. Przy "wolnej amerykance" jaką chcą wprowadzić, cały sens ogrodów działkowych upadnie. Jak ktoś chce mieć prywatną działkę, niech sobie kupi. Nikt nikogo nie zmusza do korzystania z ogrodów działkowych.
~:D 28-09-2006 21:22
Teraz na programie dla dzieci "ZigZap" puszczają filmiki z serii "Extremalne KACZORY" pewnie niedługo będzie konciec tej serii :))
~Wave 28-09-2006 22:10
PiS'owcy są w zasadzie gówniarzami i idiotami!! a szczególnie osoby reprezentujące partię. Najlepiej sprzedać działki w zacisznych zakamarkach miasta i jeszcze postawić hipermarket do kompletu!!! Ludzie chętnie budowaliby domostwa na dzialkach w spokojnych miejscach, przez co rzeczone miesca straciłyby cąłkowicie urok!!! Pomysły Pis'owców oraz ich bezmyslne dążenie i wykorzystanie przez nich władzy uznaję za głupie, prymitywne i niepotrzebne!!! Miejmy nadzieję, że Moherowy Aktyw w zemście za płatności z działkami porzuci Rydzyka i PiS'iora!!!!!! MYŚLCIE RACJONALNIE I NIE ZAWIERZAJCIE p...pIM CZŁONKOW TEJŻE PARTII!!!!!
~sainz 28-09-2006 23:41
to tylko wyciaganie pieniedzy na co bede jeszcze placic nie dlugo za kazdego klocka..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group