Zalogowanych: 7

Jelenia Góra: Miła niespodzianka w Jeżowie Sudeckim

Poniedziałek, 31 maja 2021, 23:06
Aktualizacja: 23:17
Zamykający tabelę grupy zachodniej IV ligi - Lotnik Jeżów Sudecki, w 29. kolejce sprawił swoim kibicom miłą niespodziankę. W starciu z Leśnikiem Osiecznica ekipa Artura Milewskiego zwyciężyła 3:0.

Do przerwy żaden z zespołów nie potrafił znaleźć sposobu na obronę rywali. Jeżowianie dwukrotnie byli bliscy szczęścia, ale raz trafili w słupek, a innym razem zawodnik Lotnika z bliskiej odległości uderzył w bramkarza. Przyjezdni również mieli swoją szansę, której nie wykorzystali. Po zmianie stron emocji było coraz więcej, a w 57. minucie to gospodarze objęli prowadzenie. Strzelcem gola z dedykacją był Damian Górgul, który wkrótce zostanie tatą. W 74. minucie na 2:0 podwyższył Maciej Suchanecki i 3 punkty były coraz bardziej realne. W doliczonym czasie gry Górgul trafił do bramki rywali po raz drugi i kibice Lotnika w końcu mieli powody do radości.

Lotnik Jeżów Sudecki - Leśnik Osiecznica 3:0 (0:0)

Lotnik: Marmurenko - Zawadzki, Piwiński (46' Suchanecki), Niemirski (75' Orzeszko), Kieć, Górski, Górgul, Bereźnicki, Saniuk, Proietti, Madej.
Leśnik: Purta (82' Burdza) - Tkacz, Małecki, Maliutin, Ziółkowski, Kałużyński, Fila (68' Tychowski), Kozioł, Bis (76' Pietrzak), Puzio, Gudzowski (23' Drab).

W ligowej tabeli Lotnik z dorobkiem 15 punktów nadal jest ostatni, ale do KS Legnickie Pole trafi już tylko 4 "oczka". W następnej kolejce (2.06) jeżowianie zagrają na wyjeździe z Włókniarzem Leśna, a 3 dni później (5.06, godz. 17:00) u siebie zagra z Apisem Jędrzychowice.