Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 6302
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mikołaki na jeleniogórskiej onkologii

Piątek, 8 grudnia 2017, 7:32
Autor: kawonz
Jelenia Góra: Mikołaki na jeleniogórskiej onkologii
Fot. kawonz
Na oddziale onkologicznym Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej pojawiły się w mikołajkowych strojach i z upominkami wolontariuszki z I Liceum Ogólnokształcącego i. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze.

d jedenastu lat przed Świętami Bożego Narodzenia wolontariuszki ,zaangażowane w akcję Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości, dzięki wsparciu wielu firm, odwiedzają oddziały onkologiczne w całej Polsce. Paczki dla jeleniogórskich pacjentek zostały spakowane dzięki zaangażowaniu i pomocy wolontariuszy z Gimnazjum z Jaszkotla.

– To akcja o szczególnym znaczeniu. Jest mi bardzo bliska, ponieważ 14 lat temu właśnie przed świętami dowiedziałam się, że zachorowałam na raka szyjki macicy. Wiem, że kobiety potrzebują wtedy wsparcia, ciepłego słowa, rozmowy i bliskości drugiej osoby. Akcja nie byłaby możliwa, gdyby nie upominki ufundowane przez naszych darczyńców – powiedziała Ida Karpińska, założycielka Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości.

W czasie trwania akcji „Święty Mikołaj", dzięki emisariuszkom, ich poświęceniu i zaangażowaniu, akcja sprawnie przebiega na terenie całej Polski. Właśnie wtedy można spotkać kobiety przebrane w strój Świętego Mikołaja – „Kwiatki Świętego Mikołaja", które z workami prezentów, miłością i serdecznością odwiedzają oddziały ginekologii onkologicznej w wielu szpitalach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group