Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6021
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mikołaki na jeleniogórskiej onkologii

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 8 grudnia 2017, 7:32
Autor: kawonz
Fot. kawonz
Na oddziale onkologicznym Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej pojawiły się w mikołajkowych strojach i z upominkami wolontariuszki z I Liceum Ogólnokształcącego i. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze.

d jedenastu lat przed Świętami Bożego Narodzenia wolontariuszki ,zaangażowane w akcję Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości, dzięki wsparciu wielu firm, odwiedzają oddziały onkologiczne w całej Polsce. Paczki dla jeleniogórskich pacjentek zostały spakowane dzięki zaangażowaniu i pomocy wolontariuszy z Gimnazjum z Jaszkotla.

– To akcja o szczególnym znaczeniu. Jest mi bardzo bliska, ponieważ 14 lat temu właśnie przed świętami dowiedziałam się, że zachorowałam na raka szyjki macicy. Wiem, że kobiety potrzebują wtedy wsparcia, ciepłego słowa, rozmowy i bliskości drugiej osoby. Akcja nie byłaby możliwa, gdyby nie upominki ufundowane przez naszych darczyńców – powiedziała Ida Karpińska, założycielka Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości.

W czasie trwania akcji „Święty Mikołaj", dzięki emisariuszkom, ich poświęceniu i zaangażowaniu, akcja sprawnie przebiega na terenie całej Polski. Właśnie wtedy można spotkać kobiety przebrane w strój Świętego Mikołaja – „Kwiatki Świętego Mikołaja", które z workami prezentów, miłością i serdecznością odwiedzają oddziały ginekologii onkologicznej w wielu szpitalach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 8-12-2017 15:15
Ten oddział jest przerażający. Usytuowany w piwnicy, bez światła słońca. W salach nawet nie ma telewizorów. Można by pomyśleć o tym, żeby najbardziej chorym pacjentom szpitala zapewnić bardziej komfortowe warunki. Brawo za akcję :-)
~toya 8-12-2017 20:15
Właśnie dlatego że jest w piwnicy już o tym pomyślano i ruszyła budowa nowego oddziału - koparki buszują. W przyszłym roku ma być gotowy.
~sweetheart 8-12-2017 20:24
A ja życzę tego aby ten oddział był zawsze pusty.
~ 8-12-2017 23:29
do: ~sweetheart (20:24)
O tak! Ja również wszystkim tego życzę.
~redakcjo 11-12-2017 9:23
"Mikołaki"? To coś jak wilkołaki?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group