Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 5386
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mikołajkowa zabawa w Galerii Sudeckiej

Wtorek, 6 grudnia 2016, 9:19
Aktualizacja: 23:27
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Mikołajkowa zabawa w Galerii Sudeckiej
Fot. Przemek Kaczałko
W miniony weekend Galeria Sudecka przygotowała dla dzieci moc atrakcji. Ostatnie w tym roku spotkanie Klubu Jelonka oraz gry, zabawy i warsztaty artystyczne to tylko część oferty, jaka czekała na najmłodszych. Nie zabrakło św. Mikołaja oraz prezentów.

Weekend ze świętym Mikołajem rozpoczął się w sobotę (3.12), kiedy to dzieci miały okazję wykonać własnoręcznie prezenty i ozdoby na choinkę, tj. piankowe choinki, styropianowe bombki, a także napisać gęsim piórem list do Mikołaja. Z kolei w niedzielę od południa każdy mógł się przyczynić do ozdobienia chatki piernikami, które wcześniej można było udekorować wedle własnego pomusłu. Chętnych nie brakowało również do tworzenia szklanych kul oraz zdobienia bombek, które można było później zaprezentować przed szerszą publicznością i zgarnąć nagrody, które wręczały piękne Śnieżynki.

Ponadto tłumy ustawiały się do pamiątkowego zdjęcia ze świętym Mikołajem w zimowej scenerii, a Koalicja na Rzecz Bezpieczeństwa z Grzegorzem Rybarczykiem ze Straży Miejskiej na czele, wręczała uczniom jeleniogórskich podstawówek słodkie prezenty. Była to XVI edycja akcji „Zostań z nami świętym Mikołajem, którą wspierały służby i instytucje działające na rzecz bezpieczeństwa (policja, straż pożarna, straż miejska, GOPR, Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miasta, TPD, PCK), a także lokalne firmy jak: JZO, Dr. Schneider, DWS Draexlmaier, Galeria Sudecka i wiele innych podmiotów, które dołożyły cegiełkę do uśmiechu dzieci.

- Wszyscy razem kierujemy nasz uśmiech do dzieci przy przygotowywaniu tych paczek – mówił Grzegorz Rybarczyk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group