Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 5174
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Mikołaje w mundurach opanowali dom dziecka

Poniedziałek, 8 grudnia 2008, 17:01
Aktualizacja: 17:02
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Mikołaje w mundurach opanowali dom dziecka
Fot. Angela
Jeleniogórscy policjanci obdarowali dzisiaj maluchy z Domu Małego Dziecka w Jeleniej Górze. Na prezenty stróże prawa złożyli się sami. Największą nagrodą był uśmiech wychowanków placówki, do których pofatygował się sam komendant, inspektor Zbigniew Ciosmak.

Policja z Domem Małego Dziecka współpracuje od dawna, a akcja, podczas której podopiecznym rozdaje się prezenty trwa już cztery lata. Włączają się w nią wszyscy policjanci. – Na zakup prezentów zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy, każdy dał tyle, ile mógł. Zawsze chętnie włączamy się w tego typu akcje – powiedział nadkomisarz Piotr Wochal.

Z wychowankami Domu Małego Dziecka w Jeleniej Górze mundurowi często mają styczność jeszcze zanim dzieci trafią do placówki. Uczestniczą bowiem w czynnościach, podczas których istnieje konieczność zabrania dzieci ze środowisk skrajnie patologicznych.

Dla policjantów tego typu chwile na pewno nie są miłe, tym razem mogli się pokazać z innej strony. Niebiescy Mikołaje kojarzą się dzieciom wyłącznie dobrze. Poza tym tego typu dary są bardzo potrzebne placówce, bo cały czas brakuje pieniędzy na zakup wielu potrzebnych rzeczy.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że wychowanie dzieci jest związane z zaspokajaniem wielu ich potrzeb, dlatego też od czterech lat obdarowujemy podopiecznych Domu Małego Dziecka. Przy czym konsultujemy zakupy z dyrektorką , dzięki czemu wiemy, co jest dla dzieci niezbędne – powiedział komendant miejski policji w Jeleniej Górze insp. Zbigniew Ciosmak.

Wśród prezentów znalazły się nie tylko klocki i chodziki, lecz także odtwarzacze DVD, krzesełka i wiele innych prezentów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
852
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
10 pytań do...
Moje ulubione jedzenie to... pyry z gzikiem
 
Edukacja
Festyn w KANS
 
Kultura
Urodziny Leniwca
 
Kultura
Tajemnice i Asterix
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group