• Piątek, 6 grudnia 2019
  • Godz. 21:02
  • Imieniny: Emiliana, Mikołaja, Jaremy
  • Czytających: 7471
  • Zalogowanych: 9
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Mikołaj z ZTA odwiedził Pałac w Wojanowie

Wiadomości: REGION
Środa, 8 grudnia 2010, 8:30
Aktualizacja: Niedziela, 12 grudnia 2010, 9:55
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
W Pałacu w Wojanowie odbyła się zabawa mikołajkowa dla dzieci oraz spotkanie ze Świętym Mikołajem i jego krasnalami. W role wesołych krasnali wcielili się Katarzyna Morawska i Rafał Ksiądzyna, aktorzy Zdrojowego Teatru Animacji.

Na spotkanie z Mikołajem do Pałacu w Wojanowie przybyło ponad 70 dzieci wraz z rodzicami. Najpierw krasnale poprowadziły zabawy i konkursy, w których uczestniczyły nie tylko dzieci, ale również niektórzy rodzice. Były to zabawy w m.in. „Baloniku mój malutki”, „Lokomotywa”, „Robienie mumii”, czy też „Gimnastyczne przechodzenie pod rurką”. W tym roku ŚW. Mikołaj nie musiał dawać żadnej rózgi, ponieważ wszystkie dzieci były bardzo grzeczne. Z tego powodu otrzymały smakowite dary.

- Po raz pierwszy organizujemy zabawę mikołajkową dla dzieci wraz z Pałacem Wojanów, natomiast w ogóle już trzeci raz aktorzy ze Zdrojowego Teatru Animacji prowadzą takiego rodzaju spotkanie. Tradycyjnie były gry, zabawy, konkursy oraz wspólne tańce, później nastąpiło przywitanie Mikołaja oraz najprzyjemniejsza cześć, czyli rozdanie prezentów – powiedziała Elżbieta Łoznikow z ZTA, współorganizatorka Mikołajków w Pałacu w Wojanowie.

- Renifery w tym roku bardzo dobrze się spisały, plony owsa były niezłe, więc miały dużo siły żeby pociągnąć sanie, dzięki temu dotarłem na czas do dzieci. Z roku na rok coraz więcej jest grzecznych dzieci, więc miałem bardzo dużo pracy z prezentami, ale na szczęście dobre duszki i śnieżynki mi w tym pomogły – wyznał Święty Mikołaj.

Po całej uroczystości można było przejechać się kuligiem z prawdziwymi saniami zaprzęgniętymi w konie po pałacowym parku. - Bardzo podobały mi się wszystkie zabawy, ale najbardziej dostawanie prezentów. Pierwszy raz widziałam Mikołaja na żywo. Ma bardzo fajną brodę, ale nie udało mi się pociągnąć go za nią – powiedziała Kornelia z Cieplic.

Dla tych, którzy nie zdążyli uczestniczyć w mikołajkowej zabawie, Teatr Animacji przygotował, specjalnie dla dzieci, spektakl „Śpiąca Królewna”, który zostanie wystawiony dwukrotnie 12 grudnia o godzinie 14.00 i 16.00. Po przedstawieniach również będzie można spotkać się z Mikołajem i jego pomocnikami. Bilet dla dziecka kosztuje 11 złotych, natomiast bilet rodzinny przeznaczony dla trzech osób kosztuje 24 złote.

Obejrzyj VIDEO:

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Jojo. 8-12-2010 15:07
Panie Marku może Pan wróci do dawnego zajęcia ,ktore Pan wykonywał calkiem,calkiem a nie tylko w czasie rodzinnych uroczystości.Sam pan widzi jaka jest rożnica między Pana fotografiami, a Pani Agrafki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group