Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 6404
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Migawka doktora przyciąga

Sobota, 22 września 2007, 0:00
Autor: carioca
Jelenia Góra: Migawka doktora przyciąga
Fot. rylit
Tłumy na wystawie fotograficznej Kazimierza Pichlaka.

Tylu ludzi dawno nie było w Galerii „Muflon” przy MDK w Sobieszowie. Powód: wernisaż wystawy zatytułowanej „Sikkim – gdzie to jest?” Odpowiedzią na to pytanie są fotogramy z podróży dr. Kazimierza Pichlaka do Indii.

Autor, który na co dzień jest ordynatorem oddziału chirurgicznego szpitala wojewódzkiego w Jeleniej Górze, fotografię traktuje jako odskocznię od swojej pracy. I to – między innymi – z robienia zdjęć czerpie siły do wykonywania trudnego fachu.

Wystawy Pichlaka są także sporym wydarzeniem towarzyskim, bo nie tylko zdjęcia, lecz także osobowość pana Kazimierza przyciągają tłumy.
Dr Pichlak nie tylko fotografuje, ale i pisze wiersze. Mówią o nim, że jest najlepszym poetą wśród lekarzy i najlepszym lekarzem wśród poetów.

W piątek w Galerii „Muflon” doktorowi gratulowali znani jeleniogórzanie. Był zastępca prezydenta Jerzy Łużniak, wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Cieplic Małgorzata Turowska, aktor Krzystof Rogacewicz i wiele innych osób: kolegów z pracy, członków Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego i sympatyków Kazimierza Pichlaka.
Wydarzeniu przygrywał zespół „W tym sęk”.

Wystawę „Sikim – gdzie to jest?” – można oglądać do 19 października w MDK „Muflon” w godz. 10 – 20.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group