Czwartek, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 9793
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mieszkańcy: zamiast nam pomóc, zamknęli przejście!

Wtorek, 9 lipca 2013, 6:45
Aktualizacja: Środa, 10 lipca 2013, 6:46
Autor: Angela
Jelenia Góra: Mieszkańcy: zamiast nam pomóc, zamknęli przejście!
Fot. Angela
– Miasto zamiast ułatwiać, utrudnia nam życie – żalą się mieszkańcy z Piotra Skargi i okolicznych ulic w Jeleniej Górze. Chodzi o zamknięte przejście dla pieszych między ogrodzeniem Szkoły Podstawowej nr 13, a budynkami przy ul. Wolności. Zarząd dróg przypomina, że 100 metrów dalej jest bezpieczne przejście i dodaje, że pieniądze na ten cel znajdą się nie wcześniej niż w przyszłorocznym budżecie.

Z tego przejścia – skrótu mieszkańcy korzystali od zawsze. Chodzą nim m.in. do sklepów i na przystanki miejskiej komunikacji przy ul. Wolności, dzieci tamtędy idą do szkoły. Po każdym większych deszczu oraz w zimie przejście jest jednak bardzo śliskie i niebezpieczne.

- Dlatego w lutym br. zwróciliśmy się do Miasta z prośbą o zrobienie schodów i zjazdu dla niepełnosprawnych na tym przejściu, ale zamiast nam pomóc, urzędnicy zamknęli przejście zastawiając je z dwóch stron znakami – mówi Andrzej Kucharski z ul. Piotra Skargi w Jeleniej Górze. – Ludzie odgięli znaki i dalej tędy chodzą, ale na własną odpowiedzialność. Nikt nie będzie z siatkami z zakupami chodził taki kawał. Urzędnicy tłumaczą nam, że nie ma na to pieniędzy, bo na zrobienie tego przejścia potrzeba około 200 tys. zł. Pytamy na co? Na trochę asfaltu i trzy schody? – pyta Andrzej Kucharki.

Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze wyjaśnia, że sprawa nie jest taka prosta, jakby się mogło wydawać.

- Nie możemy zrobić prowizorycznego przejścia dla pieszych, bo chodzi tu o bezpieczeństwo ludzi – mówi Jerzy Bigus. – Tam trzeba zrobić nie tylko trzy schody, ale również zjazd dla osób niepełnosprawnych oraz dla matek z dziećmi w wózkach. Ponadto potrzebne jest też oświetlenie oraz odwodnienie tego terenu. A przede wszystkim prawo budowlane wymaga projektu oraz dokumentacji, której nie mamy. To wszystko może kosztować około 100 tys. zł. W tegorocznym budżecie takich pieniędzy po prostu nie ma. 100 metrów od ul. Piotra Skargi oraz od ul. Groszowej są bezpieczne przejścia dla pieszych, dlatego to zadanie nie jest palącą potrzebą. Za 1,5 miesiąca będzie przygotowywany projekt budżetu na kolejny rok. Postaramy się, by to przejście się w nim znalazło – dodaje Jerzy Bigus.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1032
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
36%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
15%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
112
Nawet 10 lat więzienia za podpalenie łąki lub lasu!
 
112
Strażacy dbają o bezpieczeństwo kierowców
 
112
Zadymienie i ewakuacja
 
Aktualności
NASA docenia naszych fotografów!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group