Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 5889
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mieszkańcy zablokowali wycinkę

Środa, 1 marca 2017, 14:42
Aktualizacja: Czwartek, 2 marca 2017, 7:35
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Mieszkańcy zablokowali wycinkę
Fot. Użyczone
W poniedziałek (27.02) mieszkańcy bloków przy ul. Kolberga w Jeleniej Górze zdołali przerwać wycinkę drzew, jaka odbywała się na terenie ich wspólnoty – od strony ulicy Ogińskiego. Jak nas poinformowali, nikt ich o zgodę nie pytał, nawet nie informował, że są takie zamiary.

- Usłyszeliśmy nagle piły mechaniczne, wyjrzeliśmy przez balkon i okazało się, że kilku panów wycina choinki – opisuje sytuację Magdalena Iwaniec. Następnie sąsiedzi oburzeni wycinką wyrazili swoje niezadowolenie, przez co mężczyźni zaprzestali działań, ale czterech drzew nie udało się już uratować – zostały pocięte, załadowane na samochód i wykonawcy robót odjechali.

- Nikt z nami nic nie ustalał. Naszym zdaniem powinno to się odbyć za zgodą członków wspólnoty, a żadnej uchwały w tym temacie nie było – podkreśla mieszkanka ulicy Kolberga. - Drzewka były ozdobą tego terenu, odcinały nas od ulicy Ogińskiego, sprawiały wrażenie azylu – dodaje. Magdalena.

- Zarząd wspólnoty postanowił, żeby uporządkować dzikie nasadzenia na gruncie, którego właścicielem jest wspólnota mieszkaniowa – odpowiada Iwona Stasiewicz z firmy Lok-Dom. Czy takie działania nie powinny być uzgodnione z mieszkańcami? - zapytaliśmy. - Tam akurat właściciele, którzy to nasadzali posprzedawali mieszkania. Uporządkowaliśmy dzikie nasadzenia. To były samosiejki, które tam szpeciły – mówi przedstawicielka zarządcy terenu.

Spotkanie członków wspólnoty odbędzie się 17 marca, wtedy zapewne sprawa zostanie szerzej omówiona.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group