Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6764
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mieszkańcy wywalczyli przejście skrótem

Poniedziałek, 28 października 2013, 7:15
Aktualizacja: Wtorek, 29 października 2013, 7:26
Autor: Angela
Jelenia Góra: Mieszkańcy wywalczyli przejście skrótem
Fot. Angela
Po interwencji naszych Czytelników i naszym artykule, ponownie otwarte i wyremontowane będzie przejście dla pieszych łączące ul. Piotra Skargi z ul. Wolności. Jeszcze w tym roku prace za około ponad 40 tys. zł wykona Kółko Rolnicze Siedlęcin.

Chodzi o skrót biegnący nieopodal ogrodzenia boisk Szkoły Podstawowej nr 13 w Jeleniej Górze.
- Z tego przejścia mieszkańcy korzystali od zawsze – mówili nasi Czytelnicy w lipcu br., tuż po zamknięciu przejścia.

Chodzą nim m.in. do sklepów i na przystanki miejskiej komunikacji przy ul. Wolności czy do szkoły. Po każdym większych deszczu oraz w zimie przejście jest jednak bardzo śliskie i niebezpieczne.
-
Dlatego w lutym br. zwróciliśmy się do Miasta z prośbą o zrobienie schodów i zjazdu dla niepełnosprawnych na tym przejściu, ale zamiast nam pomóc, urzędnicy zamknęli przejście zastawiając je z dwóch stron znakami – tłumaczył wówczas Andrzej Kucharski z ul. Piotra Skargi w Jeleniej Górze.

Nikogo to jednak nie zniechęciło. Piesi odgięli znaki i dalej chodzili przejściem, stąd decyzja, by jeszcze przed zimą wybudować tam bezpieczną nawierzchnię.

- Prace zostaną wykonane w ograniczonym zakresie czyli bez oświetlenia, bo na to nie ma w budżecie pieniędzy – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – Mimo braku środków, zawsze na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo mieszkańców, stąd decyzja o potraktowaniu tego zadania priorytetowo. Przypominam też, że 100 metrów dalej, od ul. Piotra Skargi oraz od ul. Groszowej, są bezpieczne przejścia dla pieszych, z którego okoliczni jeleniogórzanie mogą korzystać – dodaje Jerzy Bigus.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group