Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6760
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Mieszkańcy Kowar wspierają służby

Sobota, 18 kwietnia 2020, 10:10
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 kwietnia 2020, 10:33
Autor: KED
Kowary: Mieszkańcy Kowar wspierają służby
Fot. UM Kowary
Ponad 13 tysięcy złotych wpłacili do wczoraj (17.04) mieszkańcy Kowar i lokalni przedsiębiorcy na specjalne konto utworzone przez tamtejszy Urząd Miasta. Środki te są przeznaczone na wsparcie walki z epidemią koronawirusa.

Przypomnijmy. Pod koniec marca Urząd Miejski w Kowarach uruchomił specjalne konto bankowe, na które mieszkańcy i firmy dokonywać mogą wpłaty na walkę z koronawirusem. Zebrane środki przeznaczone zostają na zakup maseczek, środków dezynfekcyjnych i innych środków ochrony osobistej. Materiały te następnie są przekazywane protokolarnie osobom potrzebującym, instytucjom, a przede wszystkim służbie zdrowia funkcjonującej na terenie miasta.

Na naszym terenie mamy szpital powiatowy, szpital wojewódzki, pogotowie ratunkowe, dwa POZ-y - mówi burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska. - To dzięki tym instytucjom możemy czuć się bezpieczni. Oni dzisiaj potrzebują naszej pomocy. Nie są to instytucje miejskie, ale działają na rzecz naszych mieszkańców. Z pozyskanych do tej pory środków zakupiliśmy: maseczki, ubrania ochronne, okulary ochronne, przyłbice, środki dezynfekcyjne. Środki ochrony indywidualnej trafiają do naszej lokalnej służby zdrowia, DPS-u i lokalnych służb na podstawie protokołów przekazania - informuje E. Zakrzewska.

Twoja reakcja na artykuł?

53
84%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
3%
Nudzi
2
3%
Smuci
1
2%
Złości
5
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group