Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6265
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kopaniec: Mieszkańcy Kopańca z dziurawą drogą

Środa, 22 maja 2013, 6:55
Aktualizacja: Czwartek, 23 maja 2013, 8:12
Autor: Angela
Kopaniec: Mieszkańcy Kopańca z dziurawą drogą
Fot. Czytelnik
– Od minionego roku niemal cała droga w Kopańcu jest jedną wielką dziurą – skarży się nasz Czytelnik. – Droga została zniszczona przy budowie kanalizacji i do tej pory nikt tego nie naprawił – dodaje. Wójt Starej Kamienicy wyjaśnia, że miejsca, w których kładziona była kanalizacja musiały się „zagęścić” i naprawy zostaną wykonane w ciągu 2–3 tygodni.

- W minionym roku we wsi zostały przeprowadzone prace związane z budową sieci wodno- kanalizacyjnej – wyjaśnia mieszkaniec Kopańca. - Asfalt niemal na całej drodze do Kopańca został zerwany na potrzeby wykopów. Już wtedy ludzie strasznie narzekali na firmy wykonujące inwestycję, bo był bardzo trudny przejazd i ogólny bałagan – dodaje mieszkaniec Kopańca.

W zeszłym roku prace zakończono, ale tylko teoretycznie.

- Wiosną minionego roku został wylany nowy asfalt i mogło się wydawać, że jest już po problemie – kontynuuje Czytelnik. - Okazało się jednak, że większość studzienek trzeba było podnieść, co wiązało się z cięciem nowej drogi, kolejnymi utrudnieniami w ruchu oraz łataniem jezdni. Na jesień zaczęły sie przyłącza do posesji. W dwóch miejscach przecięto asfalt, ale już go nie załatano. Zimą było jeszcze znośnie. Śnieg spadł i wyrównał jezdnię. Wiosną tego roku zrobiła się z tego jedna wielka dziura. Mimo wielu zgłoszeń do gminy nikt nie raczył się tym zająć. Wójt jest nieosiągalny, w-ce wójt Mariusz Marek, mieszkaniec Kopańca, też jakby nic sobie z tego sobie nie robi, mimo że przez jedną z tych dziur przejeżdża. Widać jemu to nie przeszkadza. Wicewójt już trzy tygodnie temu zapewniał, że zostanie ten problem rozwiązany, ale.... sam kierownik oczyszczalni w Starej Kamienicy, do którego należą prace przyłączeniowe i jest odpowiedzialny za dziury, też nie garnie się by coś z tym zrobić – dodaje Czytelnik.

Wojciech Poczynek, wójt Starej Kamienicy wyjaśnia, że prace dotyczące budowy kanalizacji dawno się zakończyły, a naprawy jezdni wykonywane są w ramach gwarancji.

- Obecnie prowadzone są tylko przyłącza indywidualne, a miejsca, gdzie wycinano asfalt musiały się zagęścić – mówi Wojciech Poczynek. - To znaczy, że musiały się uleżeć i trzeba było je uzupełnić, by po zalaniu asfaltem jezdnia nie popękała. Czekaliśmy na zakończenie tego procesu zagęszczania, bo w innym razie po kilku tygodniach musielibyśmy robić wszystko od nowa. Przez ten czas zasypywaliśmy jezdnię kamieniem, by zmniejszyć uciążliwość dla kierowców. Teraz moim zdaniem wszystko się już uleżało, można więc to ostatecznie uzupełnić i kontynuować remont. Myślę, że nowy asfalt zostanie wylany w ciągu 2-3 tygodni – dodaje wójt Starej Kamienicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group