Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Czytających: 8813
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Mieszkańcy Karpacza sami wybrali miejskie inwestycje

Piątek, 26 kwietnia 2013, 7:40
Aktualizacja: 7:42
Autor: Mea
Region: Mieszkańcy Karpacza sami wybrali miejskie inwestycje
Fot. UM Karpacz
Budowa ścieżki nartorolkowej, rewitalizacja starej osady Budniki i ołtarza przy ul. Konstytucji 3 Maja, zagospodarowanie terenów zielonych, montaż lamp – to tylko niektóre z zadań wybranych przez mieszkańców Karpacza, które będą zrealizowane do końca tego roku w ramach budżetu obywatelskiego.

- Mieszkańcy sami zgłaszali zadania do realizacji, a później głosowali, które z nich wybrać. W głosowaniu w czterech okręgach Karpacza wzięło udział 200 mieszkańców. Każdy okręg ma do dyspozycji 50 tys. zł z budżetu partycypacyjnego Karpacza. Widzimy duże zaangażowanie mieszkańców w rozwój naszego miasta, pełną mobilizację i integrację społeczną, gdyż mieszkańcy sami spotykali się ze sobą i debatowali o tym, jakie inwestycje należy wykonać – powiedział Ryszard Rzepczyński, zastępca burmistrza Karpacza.

W okręgu nr 1 wybrano budowę utwardzonej ścieżki dla nartorolek, łyżworolek na trasie biegowej. W okręgu nr 2 zwyciężyła rewitalizacja ołtarza zlokalizowanego przy ulicy Konstytucji 3 Maja, w okręgu nr 3 wybrano opracowanie planu zagospodarowania terenu zielonego między blokami, a ul. Zagajnik oraz terenu zielonego nad stacją PKP, a także: zorganizowanie cyklu spotkań integracyjnych w parku przy ul. Nadrzecznej, zamontowanie kamery na budynku nr 10 przy ul. Nadrzecznej w celu monitorowania parku, oznakowanie dojazdu do miejskiej informacji turystycznej oraz montaż dwóch lamp przy ul. Bystrej. Natomiast w okręgu nr 4 mieszkańcy zdecydowali o: rewitalizacji miejsca po dawnym kąpielisku zlokalizowanym przy ul. Dolnej oraz rewitalizacji Budnik poprzez utworzenie trasy spacerowej, nordic walking, ścieżki dydaktycznej, oznakowanie pozostałości dawnej dzielnicy Karpacza.

- Warto tu zaznaczyć, że nawet jeden głos, bo tyle oddano na montaż dwóch lamp przy ul. Bystrej, może przeforsować inwestycję, co pokazuje że każda inicjatywa jest ważna i do zrealizowania – podkreślał wiceburmistrz.

- Rozpoczęliśmy już rozmowy z osobami, które mają opracować projekt ścieżki dla nartorolek. Stopniowo będą realizowane kolejne wybrane zadania, które mają być zakończone jeszcze w tym roku – mówił Ryszard Rzepczyński.

- Ponieważ bardzo podoba nam się zaangażowanie i pomysły mieszkańców chcemy, by w przyszłym roku budżet partycypacyjny był zwiększony do 340 tys. zł, czyli po 85 tys. zł na jeden okręg. Trzeba podkreślić, że taki sposób podziału budżetu nie jest typowy dla wszystkim miast w Polsce – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1767
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
8%
PiS
24%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Pierwsze zdjęcie zrobiłem poczciwą Smieną
 
Karkonosze
Sztuczne płuca po wycieczce na Śnieżkę
 
Aktualności
Licytowali w KANS
 
Aktualności
Dziury na Zabobrzu – artyści przewracają się w grobach
 
Piłka nożna
Awans Karkonoszy i piękny, okrągły jubileusz!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group