Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8888
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Mieszkańcy chcą wydłużenia trasy „czwórki”

Wtorek, 16 stycznia 2018, 8:18
Aktualizacja: Środa, 17 stycznia 2018, 7:05
Autor: WAC
Do wójta Podgórzyna trafiła petycja podpisana przez ponad 140 mieszkańców, w której domagają się, aby trasa linii MZK nr 4 została wydłużona do dworca głównego PKP w Jeleniej Górze.

Postulowana przez mieszkańców zmiana byłaby powrotem do rozwiązania, które obowiązywało przez wiele lat aż do przeprowadzonej ponad półtora roku temu gruntownej korekty sieci połączeń obsługiwanych przez MZK Jelenia Góra.

Obecnie, aby dojechać z Podgórzyna, Przesieki, Zachełmia czy Borowic do centrum Jeleniej Góry trzeba się przesiąść z „czwórki” na inny autobus na pętli na Osiedlu XX - lecia. Z rozwiązania tego niezadowoleni się mieszkańcy podkarkonoskiej gminy.

- Przesiadka jest uciążliwa zarówno dla młodzieży jak i osób pracujących w Jeleniej Górze – mówi inicjatorka petycji Elżbieta Tarasiuk. - W znaczący sposób wydłuża czas dojazdu do pracy czy szkoły. Zdarza się że podróż ta, zwłaszcza zimą zajmuje nawet około półtorej godziny. Dzieje się tak, gdyż autobusy jadące z głębi gminy po opadach śniegu się spóźniają i przesiadający się „nie łapią” połączenia do centrum Jeleniej Góry. Dlatego oczekujemy aby „czwórki” ponownie jeździły do dworca PKP. Rozmawiałam na ten temat z prezydentem Jeleniej Góry i uważam że przy odrobinie dobrej woli uda się znaleźć satysfakcjonujące nas rozwiązanie – podkreśla.

- Jesteśmy w trakcie rozmów na ten temat z Miastem Jelenia Góra – mówi zastępca wójta gminy Podgórzyn Tomasz Szewczyk. - W najbliższych dniach czekamy na ich propozycję rozwiązania tego problemu z podaniem kosztów. W tej chwili najbardziej prawdopodobne jest wydłużenie dwóch kursów „czwórki”: rannego, którym dojeżdża młodzież do jeleniogórskich szkół oraz jednego w godzinach szczytu powrotów z pracy – dodaje zastępca wójta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group