Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 3758
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Miejskie karuzele nie tylko w niedziele

Wtorek, 27 lipca 2010, 8:01
Aktualizacja: 8:02
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Miejskie karuzele nie tylko w niedziele
Fot. Angela
W tym roku sześć miejskich placów zabaw zostało doposażonych, a przy ulicy Lwóweckiej powstał w końcu długo oczekiwany teren rekreacji dla dzieci. Montaż zabawek rozpoczął się w minionym tygodniu. Zakończenie planowane jest na piątek. Koszt zakupu nowego sprzętu oraz jego montażu to ponad 120 tys. zł.

Nowy plac zabaw przy ulicy Lwówecki był wyczekiwany przez rodziców i dzieci od kilku lat. Dotychczas maluchy bawiły się w zbudowanej z desek prowizorycznej piaskownicy. Obecnie przy ulicy Lwóweckiej dzieciom służyć będzie huśtawka wahadłowa i wagowa oraz zestaw ze zjeżdżalnią i piaskownica. Wszystko za łączną kwotę pond 27 tys. zł.

Na placu Różanym nieopodal ulicy Konwaliowej wybudowany w minionym roku plac zabaw został doposażony w huśtawkę wahadłową i zestaw ze zjeżdżalnią za łączną kwotę ponad 15 tys. zł. Przy ulicy Weigla stanie nowa karuzela za około 6 tys. zł. Nowy sprzęt w postaci karuzeli i zestaw zabawowy pojawi się też na Wzgórzu Kościuszki, a jego wartość z montażem to ponad 23 tys. zł.

Zestaw zabawowy i zestaw ze zjeżdżalnią za cenę 29 tys. zł uzupełni też wyposażenie placu zabaw w Parku Norweskim, a podwójna huśtawka wahadłowa za niemal cztery tys. zł trafi na plac przy ulicy Książęcej nieopodal cieplickiej giełdy. Już zamontowany został też zestaw zabawowy przy ulicy Tkackiej, na który z ogólnej kwoty przeznaczono ponad 17 tys. zł.

– Wszystkie zabawki są atestowane i mają certyfikat bezpieczeństwa. Są one montowane przez firmę, która wygrała przetarg na ich dostarczenie. Prace dotyczące ich montażu mają potrwać do końca tygodnia, ale z wstępnych informacji wynika, że zakończą się wcześniej – mówi Piotr Hamowski, mistrz ds. budowy i konserwacji terenów zielonych w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
205
Tak
32%
Nie
62%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group