Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 6183
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miejskie dofinansowanie do in vitro?

Środa, 30 czerwca 2021, 8:42
Aktualizacja: 8:42
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Miejskie dofinansowanie do in vitro?
Fot. PG
Czerwiec jest miesiącem dumy, czyli solidarności z mniejszościami - mówił na wstępie konferencji prasowej Robert Obaz, poseł Nowej Lewicy. Podczas spotkania była mowa zarówno o osobach LGBT, jak i kwestii dofinansowania in vitro z miejskiego budżetu.
Niestety władze Jeleniej Góry chowają głowę w piasek, aby się nikomu nie narażać, są obojętne na problemy społeczności LGBT - ubolewał Marcin Krzak, który poinformował o skierowaniu do władz miasta projektu uchwały dot. deklaracji solidarności z osobami LGBT plus.

Podczas konferencji była też mowa o leczeniu niepłodności poprzez zapłodnienie metodą in vitro.

Projekt zakłada dofinansowanie in vitro z budżetu miasta w latach 2022-2025 - mówiła Natalia Zatka, która podała jako przykład inne gminy, które przyjęły taki program (Wrocław, Częstochowa, Poznań, Kołobrzeg, Świdnica, Mysłowice czy Tarnowo Podgórne).

Przedstawiciele lewicy podkreślali, że posiadanie dziecka nie powinno być "dobrem luksusowym" dla najbogatszych, bowiem nie każdego stać na metodę in vitro. Poseł Obaz liczy, że władze miasta przychylą się do wniosku lewicy, a nawet jeśli projekt ich uchwały zawiera jakieś błędy, zostaną one poprawione przez miejskich prawników.

Nie przymierzaliśmy się do tego, ale to trzeba impulsu ze środowiska. Jeśli będzie taka potrzeba, to porozmawiamy z radnymi - odpowiedział na wstępie Jerzy Łużniak, który jak dowiedział się, że to inicjatywa posła Obaza, natychmiast zmienił retorykę i powiedział: Mam nadzieję, że pan Robert Obaz będzie pracować nie tylko nad tym, ale i by znaleźć pomoc dla budżetu Jeleniej Góry na przyszłe lata. Biorąc pod uwagę Polski Ład, obawiam się o kształt budżetu na 2022 - stwierdził prezydent miasta, który liczy na wsparcie posła lewicy w przekonaniu rządu do rekompensaty dla samorządów za utracone wpływy.

Twoja reakcja na artykuł?

26
36%
Cieszy
17
24%
Hahaha
2
3%
Nudzi
1
1%
Smuci
9
13%
Złości
17
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (126) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group