Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 6786
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miejska inauguracja roku szkolnego w Siódemce

Czwartek, 2 września 2021, 8:17
Aktualizacja: 8:17
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Miejska inauguracja roku szkolnego w Siódemce
Fot. Przemek Kaczałko
W Szkole Podstawowej Nr 7 w Jeleniej Górze odbyła się miejska inauguracja roku szkolnego 2021/2022. W sali gimnastycznej zebrali się dyrektorzy placówek oświatowych, parlamentarzyści i samorządowcy. Był też występ artystyczny utalentowanych uczniów Siódemki.

Jak podaje Wydział Edukacji Urzędu Miasta, nowy rok szkolny rozpoczęło w jeleniogórskich szkołach i przedszkolach 11 965 osób, z czego w klasach pierwszych w szkołach podstawowych 655 uczniów, a w pierwszych klasach w szkołach ponadpodstawowych 1141 uczniów. Od 1 września zmieniły się tez władze Departamentu Edukacji, na którego czele stanął Piotr Iwaniec - dotychczasowy dyrektor Zespołu Szkół Technicznych "Mechanik".

Placówki oświatowe są wypełnione po brzegi - dzieci i młodzież znalazły się pod właściwą opieką - podkreślił Piotr Iwaniec.

Wszyscy zgodnie przyznają, że początek roku szkolnego to ogromne wyzwanie w celu odbudowania relacji międzyludzkich.

Ten rok bez wątpienia upłynie pod nadzorem pedagogicznym, jeśli chodzi o reintegrowanie zespołów klasowych i wdrażanie skutecznej pomocy psychologiczno-pedagogicznej w relacji nauczyciel - uczeń oraz uczeń - uczeń. Trzeba wzmocnić wychowawczą rolę szkoły, wyrównać szanse edukacyjne - powiedział dyrektor Departamentu Edukacji UM, który stawia też na współpracę z Radą Rodziców.

Prezydent Jeleniej Góry życzył wszystkim normalności.

Życzymy normalności, aby rok szkolny tak, jak się zaczyna - tak się skończył, czyli w trybie stacjonarnym. Żebyśmy nie mieli nauki zdalnej, czy hybrydowej, bo to przede wszystkim trudne dla tych młodych ludzi - powiedział Jerzy Łużniak.

Miejskie rozpoczęcie roku szkolnego każdego roku odbywa się w innej placówce. W 2021 wybór padł na Szkołę Podstawową Nr 7, która cieszyła się z wyróżnienia.

To dla nas bardzo ważne wyróżnienie. Udało nam się otworzyć dwie klasy pierwsze, w sumie mamy ponad 370 uczniów, w tym ponad 30 dzieci z Ukrainy, czy Białorusi - powiedziała Elżbieta Rybak, dyrektorka SP 7, która również stawia na integrację uczniów, aby odbudować relacje międzyludzkie po nauce zdalnej.

Twoja reakcja na artykuł?

10
83%
Cieszy
1
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
8%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group