Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5003
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miejscy strażnicy zadbają o bezpieczeństwo w drodze do szkoły

Sobota, 29 sierpnia 2015, 12:09
Aktualizacja: 12:15
Autor: SM
Jelenia Góra: Miejscy strażnicy zadbają o bezpieczeństwo w drodze do szkoły
Fot. SM Jelenia Góra
W związku z nowym rokiem szkolnym Straż Miejska w Jeleniej Górze będzie prowadzić działania w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. W pierwszych dniach września (1–4.09) strażnicy miejscy będą pełnili wzmożoną służbę patrolową, by umożliwić dzieciom bezpieczne dotarcie do szkoły.

Takie patrole spotkamy w pobliżu szkół przy ulicach: Armii Krajowej, Piłsudskiego, Piotra Skargi, Paderewskiego, Karłowicza i Cieplickiej.

- Początek roku szkolnego to zwiększony ruch pieszych i pojazdów w okolicach szkół. Funkcjonariusze SM będą pomagać dzieciom w przechodzeniu przez jezdnię, ale również będą interweniować w przypadku nieprawidłowego parkowania pojazdów. W oznakowanych miejscach będą przeprowadzane kontrole fotoradarowe. Działania strażników będzie wspomagał monitoring miejski – informuje rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze Artur Wilimek.

- Ograniczanie widoczności, parkowanie na przejściach dla pieszych, parkowanie na całej szerokości chodnika, utrudnianie ruchu innym pojazdom oraz niestosowanie się do znaków pionowych i poziomych to najczęstsze wykroczenia zmotoryzowanych rodziców w rejonach szkół. Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Zapewni to dzieciom i młodzieży bezpieczne dotarcie do szkół oraz upłynni ruch kołowy w ich okolicach - podkreśla.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group