Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8320
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Międzynarodowy złodziej samochodowy za kratkami

Czwartek, 3 grudnia 2009, 14:54
Aktualizacja: 16:38
Autor: TEJO
We wrześniu tego roku w Libercu (Czechy) ukradł auto. Dzięki współpracy policji polskiej i czeskiej trafił do aresztu, a pojazd został odzyskany. 27–letniemu sprawcy grozi kara do 10 lat więzienia.

Auto, które rzeczony złodziej skradł w czeskim Libercu, warte było prawie 100 tys. zł. – Dzięki szybkiej wymianie informacji i bardzo dobrej współpracy polskich i czeskich policjantów ustalono, że pojazd ten znajduje się w jednej z podjeleniogórskich miejscowości – informuje kom. Bogumił Kotowski z KMP w Jeleniej Górze.

Jeszcze tego samego dnia policjanci udali się w ustalone miejsce, na posesji przy jednym z domów znajdował się poszukiwany pojazd z założonymi niemieckimi numerami rejestracyjnymi. Jeden z mężczyzn przebywających wówczas w domu na widok policji uciekł Był to 27-letni sprawca kradzieży pojazdu. W zaparkowanym na posesji innym pojeździe policjanci znaleźli urządzenia przydatne przestępcy w złodziejskim „fachu”. Odzyskany pojazd został przekazany jego czeskiemu właścicielowi.

Poszukiwany mężczyzna długo nie cieszył się wolnością. Zatrzymany został podczas rutynowej kontroli na byłym polsko-niemieckim przejściu granicznym. Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group