Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 9419
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Międzynarodowy złodziej samochodowy za kratkami

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Czwartek, 3 grudnia 2009, 14:54
Aktualizacja: 16:38
Autor: TEJO
We wrześniu tego roku w Libercu (Czechy) ukradł auto. Dzięki współpracy policji polskiej i czeskiej trafił do aresztu, a pojazd został odzyskany. 27–letniemu sprawcy grozi kara do 10 lat więzienia.

Auto, które rzeczony złodziej skradł w czeskim Libercu, warte było prawie 100 tys. zł. – Dzięki szybkiej wymianie informacji i bardzo dobrej współpracy polskich i czeskich policjantów ustalono, że pojazd ten znajduje się w jednej z podjeleniogórskich miejscowości – informuje kom. Bogumił Kotowski z KMP w Jeleniej Górze.

Jeszcze tego samego dnia policjanci udali się w ustalone miejsce, na posesji przy jednym z domów znajdował się poszukiwany pojazd z założonymi niemieckimi numerami rejestracyjnymi. Jeden z mężczyzn przebywających wówczas w domu na widok policji uciekł Był to 27-letni sprawca kradzieży pojazdu. W zaparkowanym na posesji innym pojeździe policjanci znaleźli urządzenia przydatne przestępcy w złodziejskim „fachu”. Odzyskany pojazd został przekazany jego czeskiemu właścicielowi.

Poszukiwany mężczyzna długo nie cieszył się wolnością. Zatrzymany został podczas rutynowej kontroli na byłym polsko-niemieckim przejściu granicznym. Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~shengen 3-12-2009 15:04
granice otwarte to i zlodziejske fusy czesciej ruszaja na goscinne wystepy
~GREENPEACE 3-12-2009 15:25
"MIĘDZYNARODOWY ZŁODZIEJ SAMOCHODÓW" - rąbnął auto w Libercu - buahahahahahahahaha prawdziwy internacjonał - złodziej na miarę Arsena Lupin :)
~Schengen 3-12-2009 15:51
Kto jak kto, ale BŁAGAM -Tejo nie pisz takich rzeczy: "Zatrzymany został podczas rutynowej kontroli na polsko-niemieckim PRZEJŚCIU GRANICZNYM\\\". Nawet jeśli to tylko przepisanie komunikatu policji to jednak warto pamiętać o Schengen !
~mim 3-12-2009 16:19
Braaaawooo! Gdybym był ministrem spraw wewnętrznych i administracji, to nasi dzielni stróże prawa nie musieliby jechać do Warszawki na "specjalistyczną" wycieczkę.Wiem ,że nie jast łatwo w tym fachu, jak się chce naprawdę dobrze i skutecznie działać. Dlatego każdy sukces jest godny zauważenia i nagrodzenia.
TEJO 3-12-2009 16:37
do Schengen - z całym szacunkiem, ale "likwidacja" granic nie oznacza ich zatarcia ani też możliwości kontroli - rutynowej oczywiście - choćby tam, gdzie funkcjonowało przejście graniczne. Rzeczywiście - w tekście zabrakło słowa "byłym" , za co przepraszam - Konrad Przezdzięk
~Serwo 3-12-2009 17:12
Polske ka...lie , złodziejske juz w Czechach kradną ! wiadomo ,ze plaga złodzieji z Polski obrabia markety i samochody w głównie w Niemczech, Austrii, Skandynawii , Holandii , Anglii o czym często pisze miejscowa prasa w tych zachodnich miastach. Polacy dlatego maja podłą opinie złodzieji w calej Europie i wszedzie nami gardzą przez takich chwasów społecznych. A Czesi teraz chyba będą Polakow opluwać, bo tam też od dawna mamy swojską opinię cwaniaczków złodziejaszkow. przykro prrzyznawać sie w niektorych środowiskach na zachodzie do polskości -bo sie dostaje kopa na początek.
~`~` 3-12-2009 17:18
do Schengen - jakbyś nie wiedział, to nadal są granice Państwa, a i przejścia graniczne pozostały w wielu miejscach niewiele zmienione!... Może kontrole graniczne zostały zlikwidowane, ale policja i straż graniczna nadal mogą tam (i nie tylko tam...) każdego skontrolować!!! W końcu miejsce, w którym przekraczasz granicę Państwa, to nadal PRZEJŚCIE GRANICZNE.
~GREENPEACE 3-12-2009 18:05
Kurczaki, właśnie sobie przypomniałem że podczas minionych wakacji nie zapłaciłem za postój na parkingu w Barcelonie ! Czy to oznacza że teraz jestem "międzynarodowym przestępcą"??? Zaraz sprawdze na stronie Interpolu czy czasem nie jestem poszukiwany - jakby co to doniosę na samego siebie może jeszcze zgarnę nagrodę za "bandyte" ?!?!
~ana 3-12-2009 18:32
I super faktycznie zlodziej zostal ukarany a wlanosc zwrocona oby wiecej tak pozytywnyh informacji........
~ 3-12-2009 22:08
lepiej żeby czechowi ukradł niż mi...aut nie produkujemy ale w ''zrobieniu'' taczki jesteśmy najlepsi
~do Serwo 4-12-2009 9:07
masz racje!!! ja mieszkam w Niemczech od prawie 30 lat i musze czesto chowac glowe w piasek za polskich przestepcow-wstydze sie po prostu. Opowiada sie tu nawet dowcipy o polskich zlodziejach: "gdzie jedziesz na urlop w tym roku?"...."mysle, ze pojade do Polski...MOJE AUTO JUZ TAM JEST..."
~do serwo 4-12-2009 16:59
polacy kradną ale nie są na pierwszym miejscu daleko nam do albanczykow czy torkow. zmien obywatelstwo pajacyku i po klopocie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group