Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 4584
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Międzynarodowe Targi Pracy przyciągnęły tłumy

Czwartek, 8 grudnia 2011, 8:15
Aktualizacja: Piątek, 9 grudnia 2011, 7:59
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Międzynarodowe Targi Pracy przyciągnęły tłumy
Fot. Agrafka
W Hotelu Europa odbyły się wczoraj Targi Pracy i Informacji o Mobilności, podczas których można było uzyskać fachowych porad u doradców Eures z sześciu krajów EOG tj. Czech, Niemiec, Szwajcarii, Holandii, Wielkiej Brytanii oraz Norwegii.

W targach wzięli udział pracodawcy z Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii i Francji, którzy poprowadzili rekrutacje do pracy w swoich firmach. Nabór był prowadzony na takie stanowiska jak m.in.: spawacze, monterzy instalacji wodnych, ocieplenia, gazu, elektrycy, kierowcy samochodów ciężarowych, mechanicy, pracownicy wulkanizacji, osoby do zbioru truskawek, pomidorów, ogórków, papryki, żonkili, do szczepienia drzew owocowych, pielęgniarki, opiekunowie osób starszych, ślusarze, operatorzy wózków widłowych, stolarze, magazynierzy.

- Eures, czyli Europejskie Służby Zatrudnienia, jest organizacją, która skupia wszystkie urzędy pracy z całej Unii Europejskiej i nie tylko. Działa tam łącznie 31 krajów zajmując się promowaniem mobilności pracowniczej, czyli ułatwienie pracy za granicą. Warto podkreślić, że oferty są sprawdzone i zawierane bez pośredników, czyli nie ma zagrożenia wyjazdu w ciemno do pracy za granicę, gdzie mogłoby się okazać, że pracy nie ma – powiedziała Małgorzata Kociuba, doradca Eures z Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, filia w Jeleniej Górze.

W spotkaniu uczestniczyli też doradcy zawodowi z Centrów Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, pracownicy koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego, OHP i inne instytucje z obszaru rynku pracy.

- Takie targi są bardzo ciekawe i potrzebne, jest dużo informacji na temat pracy za granicą w różnych branżach. Właściwie każdy może znaleźć coś dla siebie. Już wiem na jakich zasadach odbywa się taki wyjazd, jakie są wymagania, płace i zakwaterowanie. Zainteresowała mnie praca związana z informatyką i elektroniką. Na pewno są lepsze warunki i zarobki – powiedział Sławomir Piech, uczeń Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group