Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6685
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Między łóżkami” gościnnie w Norwidzie

Niedziela, 11 września 2016, 7:34
Autor: Manu
Jelenia Góra: “Między łóżkami” gościnnie w Norwidzie
Fot. Użyczone/Teatr Capitol
10 października (w poniedziałek) o godz. 17.30 i 20.30 na deskach jeleniogórskiego Teatru im. Cypriana Kamila Norwida zaprezentowany zostanie gościnny spektakl “Między łóżkami” Norma Fostera w reż. Artura Barcisia w wykonaniu Teatru Capitol z Warszawy.

Norm Foster to jeden z najpopularniejszych kanadyjskich dramaturgów. Jest autorem ponad czterdziestu sztuk teatralnych, w tym “Bedtime Stories”, “Kiss the Moon”, “Kiss the Sun”, “The Long Weekend”, “The Love List” czy “Mending Fences”. Jego komedie są znane z lekkiego humoru i umiejętnego odwzorowania w bohaterach zwykłego człowieka oraz jego trosk w sposób tak wiarygodny, że mogą niekiedy służyć za lustro.

Komedia “Między łóżkami” w przekładzie Mirosława Połatyńskiego podzielona jest na sześć opowieści. To mieszanka ironii, groteski, czarnego humoru, melancholii i wzruszenia.

Akcja rozgrywa się w ciągu dwóch godzin w małym prowincjonalnym miasteczku gdzieś w Kanadzie, w sześciu różnych pokojach, w których głównym meblem jest... łóżko. W sumie na scenie pojawia się 15 postaci. Wśród nich zaś para 50-latków godzących się uprawiać seks na antenie radiowej, starzejąca się gwiazdor rocka - Tommy Quick i jego młodociana fanka składająca mu niedwuznaczną propozycję; szef klubu nocnego, który musi zwolnić nieudolną tancerkę, której “muzyka w tańcu nie przeszkadza” oraz taksówkarka, która nie posiada orientacji w terenie.

W podwójne a czasem nawet i potrójne role wciela się pięcioro aktorów. Atutem jest znakomita obsada, którą tworzą: Katarzyna Ankudowicz (zamiennie gra Maria Niklińska), Katarzyna Skrzynecka (zamiennie Joanna Kurowska), Artur Barciś, Radosław Pazura oraz Lesław Żurek (zamiennie Robert Majewski).

Za scenografię odpowiada Krzysztof Kelm, za kostiumy Grażyna Gudejko i Bartek Gudejko, za muzykę zaś - Piotr Hajduk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group