Środa, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 5929
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Michałowice wciąż bez prądu

Czwartek, 5 maja 2011, 10:31
Aktualizacja: 10:32
Autor: Agrafka
Skutki wtorkowych anomalii pogodowych do dziś odczuwają mieszkańcy Michałowic (część Piechowic), gdzie życie bez prądu trwa już trzecią dobę.

– Rozumiem, że były bardzo trudne warunki atmosferyczne i związane z tym kłopoty, bo nikt nie jest temu w stanie zapobiec. Trudno mi jednak pojąć, dlaczego energetycy nie prowadzą ciągłych prac przy usuwaniu awarii. Prąd jest nam niezbędny: mamy małe dzieci, noce są zimne, a bez energii nie działa ogrzewanie – powiedział nam jeden z mieszkańców podjeleniogórskiej miejscowości.

Jak mówi rzeczniczka TAURON-u Ewa Styczyńska, awaria była na tyle poważna, że wciąż trwają tam prace przy jej usuwaniu. – Linia średniego napięcia została bardzo uszkodzona przez wtorkową anomalię pogodową i spadające gałęzie. Nasze brygady pracują nad tym aby te awarię jak najszybciej usunąć. Do wieczora powinno zostać przywrócone zasilanie, możliwe, że nastąpi to wcześniej – poinformowała E. Styczyńska.

W wielu miejscowościach powiatu jeleniogórskiego prądu nie było do wczoraj. Energii pozbawione były też peryferie Jeleniej Góry – zwłaszcza Jagniątków i Sobieszów. Wszystko przez napowietrzne linie energetyczne, których – mimo postępu techniki – nie udało się choć częściowo ukryć pod ziemią.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group