Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 4756
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Michałowice wciąż bez prądu

Wiadomości: REGION
Czwartek, 5 maja 2011, 10:31
Aktualizacja: 10:32
Autor: Agrafka
Skutki wtorkowych anomalii pogodowych do dziś odczuwają mieszkańcy Michałowic (część Piechowic), gdzie życie bez prądu trwa już trzecią dobę.

– Rozumiem, że były bardzo trudne warunki atmosferyczne i związane z tym kłopoty, bo nikt nie jest temu w stanie zapobiec. Trudno mi jednak pojąć, dlaczego energetycy nie prowadzą ciągłych prac przy usuwaniu awarii. Prąd jest nam niezbędny: mamy małe dzieci, noce są zimne, a bez energii nie działa ogrzewanie – powiedział nam jeden z mieszkańców podjeleniogórskiej miejscowości.

Jak mówi rzeczniczka TAURON-u Ewa Styczyńska, awaria była na tyle poważna, że wciąż trwają tam prace przy jej usuwaniu. – Linia średniego napięcia została bardzo uszkodzona przez wtorkową anomalię pogodową i spadające gałęzie. Nasze brygady pracują nad tym aby te awarię jak najszybciej usunąć. Do wieczora powinno zostać przywrócone zasilanie, możliwe, że nastąpi to wcześniej – poinformowała E. Styczyńska.

W wielu miejscowościach powiatu jeleniogórskiego prądu nie było do wczoraj. Energii pozbawione były też peryferie Jeleniej Góry – zwłaszcza Jagniątków i Sobieszów. Wszystko przez napowietrzne linie energetyczne, których – mimo postępu techniki – nie udało się choć częściowo ukryć pod ziemią.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~Niezadowolon 5-05-2011 11:07
Nasi energetycy są jak państwo w państwie. Nie ma żadnej konkurencji i czuja się komfortowo. Zamiast już dawno zmienić linie napowietrzne na podziemne linie kablowe i byłby spokój to wyciągnięte od nas odbiorców pieniądze za różne wymyślone opłaty dodatkowe po prostu przeznaczają na swoje zarobki.Niektóre słupy linii napowietrznych są tak skorodowane ,że niedługo same zaczną się przewracać. Tłumaczenia pani rzecznik wcale mnie nie przekonują i nie zal mi energetyki. Problem to tylko my mamy bo oni i tak sobie na nas odbiją przez wprowadzenie nowej jakiejś opłaty
~al 5-05-2011 11:25
nio to w lutym Michałowice dosięgnie BABYBOOM a energetyka alimenty płacić bedzie
~ZłyPorucznik 5-05-2011 11:45
A wystarczyło, aby władze Miasta Piechowice wyremontowały ulicę Wczasową prowadzącą do d.w. Uroczysko. W zamian właściciel Uroczyska rekomendował udostępnienie swojej posesji, ziemi dla Energetyków, aby zamknąć "w okrąg" linię energetyczną prowadzącą do Michałowic. Dzięki temu, jeżeliby przerwało przewody z jednej strony, to prąd dochodziłby z drugiej. A tak, ani drogi, ani prądu. A wystarczyłyby tylko w zasadzie dobre chęci i niewielkie nakłady finansowe. Należy pozdrowić i Władze Miasta Piecowic i naszych Energetyków.
~życiowy 5-05-2011 12:17
Czego wy ludzie oczekujecie od energetyki, oprócz skrupulatnego poboru opłat. Absurdem jest brak prądu w mieszkaniach budynku w Szklarskiej, w budunku z elektrownią wodną.
___x 5-05-2011 12:17
3 dni???? jak można było do tego dopuścić za te olbrzymie pieniądze które energetyka zdziera to chyba ludzie mają prawo rządać usług na najwyższym poziomie więc w ramach przeprosin może by tak przez 3 miechy prąd za darmo dla mieszkańców Michałowic
~trew 5-05-2011 12:25
Energetycy nie prowadzą żadnych prac prewencyjnych. Byłem świadkiem jak na linię średniego napięcia spadło drzewo, obok drugie wisiało tuż nad przewodami ... nawet 10 letnie dziecko było pewne że te drugie drzewo lada CHWILA SPADNIE NA TĄ SAMĄ LINIĘ. Energetycy naprawili przerwaną linię, usunęli powalone drzewo, jednak stwierdzili że tego drugiego (było złamane i opierało się na gałęziach innego drzewa) NIE USUNĄ bo oni prowadzą prace naprawcze a nie prewencyjne. Prewencyjnych prac energetyka nie prowadzi wcale. Można to pewnie sprawdzić ... ale tylko NIK ma dostęp do takich dokumentów. Wycinki gałęzi przy sieci energetycznej które czasami widzicie prowadzi MPGK dla miasta. TAURON to pesudoprywatna firma ... i oni mają Was głęboko w d*pie.
~jelonka1 5-05-2011 13:29
Proponuję pozew zbiorowy do sądu.
~Goral 5-05-2011 15:09
Wczoraj panowie energetycy zakończyli swoją prace w Michałowicach o 22.00 i pojechali sobie odpocząć by wrócić następnego dnia, kto się przejmuje tym ludźmi , dniówka zaliczona. Temperatura w nocy spada do -4 st.C i tak powinniśmy się cieszyć ze to nie styczeń mogło być -24st.C. Drzewa pospadały na linię bo gdzie miały spaść jak rosną 2-3 metry od drutów??? Prac utrzymania linii w ogóle się nie prowadzi tylko wówczas jak się coś dzieje to jest akcja. Ale spisać licznik i wystawić rachunek to jakoś szybko i cyklicznie im się udaje. Ja to sobie tak myślę że niektórym to jest to wszystko na rękę, po co kłaść kabel ziemny? Wówczas nie będzie awarii, nie będzie pracy dla pogotowia energetycznego i związkowcy tego pseudo rynkowego molocha nie będą mieli co robić.
~wert 5-05-2011 16:42
wez wiadro i idz do elektrowni po prąd hehehehehe........
~tu jagniątkó 5-05-2011 16:54
część mieszkańców Jagniątkowa również nie ma prądu, bo w lesie do "Leśniczówki" powaliło słupy i drzewa na odcinku 2 kilometrów. Oczywiście nikt się tym bardzo nie przejmuje. Co robi sztab kryzysowy prezydenta miasta Pana Zawiły??
~wiedzacy 5-05-2011 17:58
wczoraj caly dzien pracowali energetycy kolo Uroczyska!tam galezie zerwaly przewody i zlamalo slupy!ale pracownicy mimo opadow deszczu pracowali w trudnych warunkach a obserwowalem to z okolicy!a potem usuwali reszte awarii w Michalowicach!brawo dla pracownikow energii pro!!!
~dobra rada 5-05-2011 18:48
po co się wykłócacie na forum, wystarczy zadzwonic do urzędu gminy i poprosić burmistrza o załatwienie wam prądu, to w każdej gminie działa!
~XD 5-05-2011 19:00
JAK SIE MIESZKA NA ZADUPIU TO NIE MA CO NARZEKAC
~@ 5-05-2011 19:31
W pewnym sensie ta cała nasza Jelonka to zadupie, nie ma co się tak nadymać, "XD"... Ukryć pod ziemią linie energetyczne? To nie takie proste, jak naftowa rura pod Bałtykiem...
~ 5-05-2011 20:21
mieszkałam 20 lat w niemczech i zawszwe był prąd . Nie rozumiem że w polsce takie coś się zdarza.
~ewka P 5-05-2011 21:08
Nikt nie dba oto żeby koło lini wysokiego napięcia poprzycinać wszystkie drzewa żeby gałęzie nie wisiały nad drutami,a tak jest za każdym razem kiedy są śnieżyce i wieją silne wiatry to gałęzie się łamią i obrywają linie energetyczne,ile by zaoszczędzili na kosztach naprawy - czy to tak trudno wytypować drzewska które powinny mieć przycięte gałęzie?Drzewa i tak odrosną ,a koszty naprawy zmaleją!!!
~life 6-05-2011 8:08
podnieść zarobki prezesom tauronu to będzie lepiej
~Goral 6-05-2011 9:06
Pan "XD" trąza mi pracownikiem Energi Pro nawet wie jak to się pisze. Organizacja zbrodnicza, na wolnym rynku nie wytrzymałaby jednego rok. Dyrektorów i kierowników nie zliczysz tylko robić nie ma komu. Istna komuna, państwo w państwie. A mieszkam tam gdzie chcę i z tego jestem dumny. A jak się bierze pieniądze to trzeba się wywiązywać z świadczonych usług.
~leszel 8-05-2011 18:09
pogotowie energetyki działa super szybko jak nie zapłacisz rachunku ,szczególnie ci z Piechowic potrafią cało ulice odłączyc na chwile i mają w d... czy spadek napicia wywali Ci kompa???(musisz mieć zabespieczenie ) podpowiedzcie proszę!! ,czy za przesyłową w okresie braku prądu ktoś zrekompeksuje???.czy to tak sobie jest??? klęska??albo coś innego???Czy prąd jest czy go nie ma to kasa musi być zapłacona!!!
~Goral 10-05-2011 9:10
W umowie masz zapis że dostawca nie odpowiada w przypadku "siły wyższej", ale jeśli utraciłeś mienie lub masz ewidentne straty wywołane zaniedbaniem infrastruktury energetycznej, możesz domagać się odszkodowania a nawet pozwać ich do sądu. Najlepiej zrobić to wspólnie z innymi poszkodowanymi. A to że Energia Pro odstąpiła od od usuwania ciągłego awarii bo byli zmęczeni świadczy o nieudolności kierownictwa tej firmy i jeśli w związku z tym masz ewidentne straty i tutaj masz furtkę otwartą do pozwu i roszczeń. Tak jak zapewne zrobię to ja. pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group