Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 3078
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miasto w kwiatach prawie za milion złotych

Wtorek, 4 marca 2008, 8:34
Aktualizacja: Środa, 5 marca 2008, 7:42
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Miasto w kwiatach prawie za milion złotych
Fot. TEJO
Rozpoczęły się wiosenne nasadzenia roślin ozdobnych. W tym roku pachnące i kolorowe żywe dekoracje będą szczególne z racji jubileuszu 900–lecia założenia Jeleniej Góry. Na początek przed ratuszem posadzono bratki.

W scenerii żółtych płatków dokona się w czwartek uroczysta inauguracja obchodów roku jubileuszowego. Przyjedzie francuski teatr uliczny Malabar, który na oczach zgromadzonych gości, jeleniogórzan oraz turystów pokaże spektakl „Les voyages des Aquareves”.

Ale to nie wszystkie rośliny, które w wiosennych miesiącach będą ozdobą gazonów i klombów. W śródmieściu stanie 10 nowych wież kwiatowych. W ubiegłym roku zamontowano je w kilku miejscach centrum miasta, między innymi, na rogu ul. Pocztowej i 1 Maja.

Specjalną kwiatową i kolorową oprawę będą miały Cieplice. Już rozpoczęto przygotowania do rewaloryzacji parków: Norweskiego i Zdrojowego. Pomogą fundusze unijne, z których zamierza skorzystać miasto.
Nowe oblicze będą miały skwery i place zabaw dla dzieci. W ramach wielkiego projektu rewitalizacji al. Wojska Polskiego odnowiony zostanie gruntownie plac Kościuszki. Ekipy remontowe pojawią się także między blokami na osiedlu Zabobrze.

Tegoroczny budżet zieleni miejskiej jest wyjątkowo duży: to ponad milion złotych. Nie tylko na nowe kwiaty (głównie pelargonie), ale i na utrzymanie w porządku trawników i klombów. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że zamierzenia włodarzy nie staną się pokusą dla wandali i złodziei. Ci co roku dewastują miejskie rabaty. Kradną sadzonki i sprzedają je na ryneczkach. Średnio roczne straty zieleni miejskiej z powodu chuliganów to około 40 tysięcy złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group