Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 2527
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Miasto marzeń młodych ciepliczan

Sobota, 14 sierpnia 2010, 8:39
Aktualizacja: 8:40
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Miasto marzeń młodych ciepliczan
Fot. Gabi
Zakończył się przedostatni turnus półkolonii pn. „Teraźniejszość” w Przystani Twórczej Cieplickim Centrum Kultury.

Podczas pełnego wrażeń tygodnia dzieci nauczyły się między innymi mądrze wykorzystywać odpadki tj. plastik, folia, kartony itp. Zwieńczeniem tygodniowych prac było stworzenie makiety wymarzonego miasta.
Organizatorzy przewidzieli kilka quizów z nagrodami. Półkoloniści poznali podstawowe zasady życia w ekologicznym świecie. Dzieci odwiedziły także Skansen Uzbrojenia Wojska Polskiego Muzeum Karkonoskiego.

W miniony czwartek każdy uczestnik wykonał zaproszenie dla rodzica na piątkowy finał półkolonii. Wczoraj o godzinie 14:30 uroczyście zakończono turnus. Dzieci przedstawiły po kolei swoje prace i opowiedziały o mieście marzeń. Co ciekawe było ono bardzo podobne do obecnej Jeleniej Góry, może poza małym budynkiem z… duchami.

Każdy uczestnik otrzymał piękny dyplom, na którym widniał jego obrazek i drobny upominek. Dziewczęta i chłopcy w pokaz włożyli wiele pracy i inwencji twórczej. Zgodnym chórem stwierdzili, że półkolonie były bardzo fajne i że chętnie będą uczestniczyć w kolejnych zajęciach organizowanych przez Przystań Twórczą podczas roku szkolnego.

Rodzice widząc uśmiechnięte twarze swoich pociech upewnili się, że czas spędzony w CCK był radosny i twórczo spędzony. Przez dziećmi, które na lato zostają w mieście, pozostał jeszcze jeden turnus poświęcony przyszłości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group