Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 8780
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miasto liczy straty po nawałnicy

Poniedziałek, 20 lipca 2015, 13:20
Aktualizacja: Wtorek, 21 lipca 2015, 12:58
Autor: UM Jelenia Góra
Jelenia Góra: Miasto liczy straty po nawałnicy
Fot. Archiwum
– Wczorajsza (19.07) krótka, ale bardzo intensywna nawałnica wyrządziła sporo szkód w mieniu miasta i prywatnym, niemniej nie było incydentów w których poważnie poszkodowani byliby ludzie. – Wiatr zwalił bądź złamał kilkadziesiąt drzew – poinformował Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Konary i pnie uszkodziły kilka samochodów osobowych, zaparkowanych nieopodal, w żadnym z nich nie było ludzi. Porwane wiatrem przedmioty doprowadziły do zwalenia jednej z latarń w Rynku, nie wytrzymało siły wiatru kilka przęseł instalacji wystawionych na zawody graffiti (uszkodzone zostały usunięte przez organizatorów jeszcze przed północą).

Wyrwane z korzeniami drzewo, rosnące przy ul. Paderewskiego zablokowało na dłuższy czas jeden z pasów ruchu. W Cieplicach złamane drzewo spadło na jeden z kiosków nieopodal „Apteki pod Koroną”. Kilkanaście obiektów zostało podtopionych, bowiem studzienki szybko zostały zablokowane zerwanymi liśćmi i drobnymi gałązkami, zresztą gwałtowny deszcz sprawił, że nawet te niezablokowane nie zdołały odbierać wody w takim tempie.

Odnotowano przerwy w dostawach energii elektrycznej od ulicy Koziej do Maciejowej,. W tamtym rejonie (ulice Niećki, Trzcińskiej, Dzierżonia, i in.) zerwane drzewa blokowały jezdnie.

Relatywnie niewiele szkód wichura wyrządziła w parkach, m.in. w Parku Zdrojowym wyrwane zostały dwa drzewa, w Norweskim – wiatr połamał gałęzie, ale nie uszkodził pni.

Służby drogowe dokonują przeglądu oznakowania pionowego, bowiem wiatr powywracał wiele znaków, a niektóre tablice – uszkodził. Trwa szacowania wszystkich strat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group