Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 7559
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Miasto dało sportowcom.... papierowe torby

Piątek, 25 kwietnia 2008, 14:44
Aktualizacja: 20:08
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: Miasto dało sportowcom.... papierowe torby
Turniej z udziałem najlepszych drużyn potrwa do poniedziałku.
Fot. Benny
– To skandal – oburza się radny Jerzy Pleskot. W Jeleniej Górze goszczą najlepsze drużyny młodzieżowe z całej Polski w piłce ręcznej, tymczasem miasto ufundowało im jedynie torby z logo Jeleniej Góry.

– Zrozumiałbym jeszcze, gdyby te torby były pełne prezentów, ale tak nie było – mówił radny. – Mamy rok jubileuszowy, to idealna okazja do promocji, tymczasem miasto nie przekazało nawet folderów reklamujących Jelenią Górę.

Wprawdzie miasto nie jest głównym organizatorem finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który odbywa się u nas, ale jako gospodarz mogłoby wesprzeć takie zawody. Tymczasem w hali – jak podkreślał radny – nie ma nawet śladu baneru reklamującego 900-lecie.

Toreb było dziesięć, osiem rozdano drużynom, dwie zostały. Być może będą wręczone sędziom.
– Wystarczyłoby dać 10-15 tysięcy złotych na nagrody i bilety na bezpłatne przejazdy komunikacją miejską – proponuje radny Pleskot. – Przynajmniej po meczach zawodniczki mogłyby zwiedzić miasto, pojechać np. na Chojnik.
Radny pojechał na zawody, by osobiście przekonać się o hojności naszych władz. Jak powiedział, organizatorzy bali się mówić o tym, ile dostali od miasta. – Popytałem niektóre osoby i stąd wiem, jak wygląda sytuacja – mówi.

– Zawody trwają do poniedziałku (28 kwietnia), jest więc jeszcze czas na obdarowanie drużyn – powiedział zastępca prezydenta Zbigniew Szereniuk, zastępca prezydenta, któremu bezpośrednio podlegają sprawy związane ze sportem w mieście.
Jak powiedział, nad przebiegiem zawodów czuwa specjalny komitet, który spotykał się kilkakrotnie już od stycznia. Zapewnił też, że w uroczystości zakończenia olimpiady weźmie udział prezydent Marek Obrębalski i wręczy upominki drużynom. – Dlatego uwagi radnego są cenne, ale przedwczesne – powiedział Zbigniew Szereniuk.

Co z banerami 900-lecia w hali przy ul. Złotniczej, prezydent Szereniuk nie odpowiedział. – Takich okazji do promocji się nie marnuje – powiedział radny Pleskot. – Do końca zawodów pozostało kilka dni, jest więc jeszcze czas na uratowanie twarzy – mówi Jerzy Pleskot.
Tym bardziej, że lada dzień rozpoczyna się inna duża impreza młodzieżowa – finały OOM w koszykówce dziewcząt.

Co i gdzie?
Miasto jest gospodarzem finałów XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży „Dolny Śląsk 2008” w piłce ręcznej dziewcząt (juniorek młodszych). Biorąś w nich udział najlepsze drużyny z całej Polski, w tym drużyna MKS Finepharm MOS Jelenia Góra. Ponadto przyjechały: MTS Kwidzyn, KSS Kielce, KS Łączpol Gdynia, MKS Piotrcovia Piotrków, LUKS Lider Winnica, MKS Truso Elbląg, MKZS Zwych Chorzów.
Mecze odbywają się w hali przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze od godz. 10 do ok. 18. W poniedziałek od 9.30 do 16. O 16. rozpocznie się zakończenie imprezy.

Sprostowanie do artykułu "Miasto dało sportowcom....papierowe torby"
Z przykrością stwierdzam, że autor tekstu Pan Robert Zapora nie pokusił się o to, żeby zasięgnąć informacji w Wydziale Promocji i Polityki Informacyjnej. Nigdy nikomu nie odmawiamy przekazania materiałów promocyjnych wręcz przeciwnie, dokładnie wiemy, że jest to doskonała reklama miasta. Na wniosek złożony w wydziale wszystkie osoby fizyczne, instytucje miejskie, firmy, szkoły, stowarzyszenia, kluby sportowe otrzymują materiały promocyjne oraz gadżety miejskie. Szkoda, że autor nie sprawdził informacji otrzymanej podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej na temat pustych toreb przekazanych zawodnikom. Pakiety promocyjne Prezydent Miasta wręczy zwycięzcom i uczestnikom w poniedziałek podczas zakończenia XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży „Dolny Śląsk 2008” . Poza tym autor tekstu zapomniał napisać, że miasto ufundowało wszystkim zawodnikom koszulki z logo miasta i nadrukiem informującym o 900-leciu Jeleniej Góry.
Naczelnik Wydziału Promocji i Polityki Informacyjnej

Odpowiedź autora
Z przykrością stwierdzam, że większość zarzutów formułowanych pod moim adresem jest bezpodstawna lub po prostu nietrafiona. W ani jednym fragmencie tekstu nie napisałem o tym, że wydział promocji odmówił komukolwiek wydania materiałów promocyjnych. O tym, że prezydent wręczy upominki na koniec imprezy mówił zastępca prezydenta Zbigniew Szereniuk, i jego wypowiedź – zgodnie z zasadą rzetelności dziennikarskiej – jest zacytowana w tekście. Zgadzam się jedynie z tym, że nie napisałem o koszulkach z logo miasta, jakie otrzymali sportowcy na początku imprezy. Żałuję jednak, że nie poinformował o tym Zbigniew Szereniuk, który publicznie na sesji odpowiadał na interpelację radnego Pleskota. Zapewniam, że nie zabrakłoby i tej informacji w powyższym artykule.
Z szacunkiem
Robert Zapora

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1162
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group