Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 7880
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miasto chce zabrać wozy strażakom?

Piątek, 12 lutego 2021, 7:08
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Miasto chce zabrać wozy strażakom?
Fot. ZN
Przy siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Wiejskiej w Jeleniej Górze doszło wczoraj (11.02) do próby przetransportowania dwóch pojazdów, których właścicielem jest miasto, jednak finalnie nie doszło do tej czynności.

W dniu 11 lutego 2021 z uwagi na panujące warunki meteorologiczne, w tym szczególnie niskie temperatury i stan budynków Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Wiejskiej, wobec braku możliwości zabezpieczenia pojazdów przed skutkami mrozów i zagrożeniem zniszczenia mienia będącego własnością Miasta (przekazanego w użytkowanie OSP Wiejska) została podjęta decyzja o zabezpieczeniu niektórych pojazdów w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej - czytamy na stronie miasta.

Przeniesienie miało dotyczyć samochodu mercedes benz atego z wyposażeniem znajdującym się w pojeździe i agregatem pompowym na przyczepie oraz samochodu toyota hilux z wyposażeniem.

Jak informują władze miasta, Państwowa Straż Pożarna zobowiązała się do przechowywania w/w pojazdów we właściwych dla nich warunkach i nieużywania ich do swoich przedsięwzięć. Wszelkie koszty z tego tytułu ma regulować Miasto Jelenia Góra.

Mimo starań, podejmowanych od dłuższego czasu przez Wydział Zarządzania Kryzysowego UM, by użytkownicy stworzyli właściwe warunki dla będących w ich dyspozycji pojazdów nie udało się do tego doprowadzić, stąd decyzja o zabezpieczeniu majątku w miejscu gwarantującym garażowanie bezpieczne dla sprzętu - dodano na stronie miasta.

Cytujemy opis sytuacji okiem OSP Wiejska, który strażacy - ochotnicy zamieścili na swoim profilu facebookowym:

Drodzy mieszkańcy Jeleniej Góry, zawsze przychodzimy do was z radosnymi wiadomościami, z ciekawymi dla was inicjatywami bo wszystko co robi robimy dla was. Dzisiaj niestety musi być inaczej. W dniu dzisiejszym od godziny 12 toczyliśmy bitwę o serce naszej jednostki czyli pojazdy gaśnicze, które na co dzień służą nam do ratowania i pomagania Was i waszego mienia. Mimo utrudnień z wielu stron bitwę udało się wygrać... Ale co dalej? Jest to dla nas niezmiernie przykra sytuacja, ponieważ mimo naszych starań niestety jesteśmy traktowani jak wrogowie. Przepraszamy Was za to że musieliście być świadkami wielu nieprzyjemnych emocji, niestety kiedyś musiało do tego dojść. Dziękujemy za każde słowa i czyny wsparcia, za waszą obecność i otuchę. Jest to dla nas nieoceniona pomoc i wiara do tego aby dalej walczyć o swoje i Nasze. Pozdrawiamy wszystkich zwolenników oraz przeciwników naszej jednostki, ponieważ do nikogo nie chowamy urazy. Każdy ma prawo do własnego zdania oraz wolnego działania. Prosimy również o merytoryczne podejście do jednostki w komentarzach, ponieważ pojawiają się różne komentarze, wobec których będziemy podejmować odpowiednie kroki prawne. Zapraszamy osoby chętne do zapoznania się z faktami oraz dokumentacją jaką posiadamy w naszej jednostce po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym z druhami jednostki. Pomimo zaistniałej sytuacji działamy dalej, ponieważ naszą domeną jest cytat "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!"

Twoja reakcja na artykuł?

17
21%
Cieszy
15
19%
Hahaha
2
3%
Nudzi
1
1%
Smuci
15
19%
Złości
30
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (77)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
353
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group