Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 8047
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Miasto chce dworzec

Poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 7:03
Aktualizacja: Wtorek, 2 kwietnia 2019, 15:13
Autor: WAC
Piechowice: Miasto chce dworzec
Fot. WAC
Jeszcze w tym tygodniu samorząd Piechowic zamierza wystąpić do zarządcy dworca kolejowego z pismem dotyczącym przejęcia na własność budynku tamtejszego dworca kolejowego

Temat przejęcia przez miasto piechowickiego dworca pojawiał się w dyskusji publicznej od dość dawna. Jednak poprzedni włodarze nie byli zwolennikami tego pomysłu. To się zmieniło po ostatnich wyborach samorządowych i jak mówi burmistrz Jacek Kubielski - obecnie Miasto jest zainteresowane przejęciem na własność obiektu.

Są różne koncepcje wykorzystania wnętrz w budynku, oczywiście z zachowaniem podstawowej funkcji, jaką jest obsługa ruchu kolejowego – mówi burmistrz. - W obiekcie jest sporo wolnych wnętrz, zwłaszcza w części magazynowej. Mogą w niej zostać urządzone sale konferencyjne lub też placówka wystawiennicza, z ekspozycją regionalno – historyczną. Po ewentualnym przejęciu będziemy musieli też zmierzyć się z problemem zapewnienia nowego lokum lokatorom mieszkań znajdujących się w budynku dworca, tak aby z czasem w całości mógł być on wykorzystywany na cele publiczne - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

49
82%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
3%
Złości
7
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group