Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 3636
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mgliste wizje parkingowe

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 5 marca 2007, 0:00
Autor: Angela/ TEJO
Fot. Krzysztof Knitter
Jest nowy właściciel wielopoziomowego parkingu przy ul. Pijarskiej, ale nie wiadomo, kiedy placówka zostanie na nowo otwarta.

Spółka Presto z siedzibą w Lubinie od niedawna zarządza jedną z bardziej pechowych inwestycji w centrum stolicy Karkonoszy: nowoczesnym wielopoziomowcem.
Parking, który powstał kilka lat temu, działał niespełna rok. Pierwszy właściciel splajtował, ponieważ kierowcy nie chcieli w jego obiekcie parkować.

Od tamtego czasu niewiele się zmieniło. Parking został przejęty przez jeden z banków, który sprzedał budowlę wspomnianej spółce. Nie oznacza to jednak, że na Pijarskiej znów będzie można parkować.
– Obecnie zwróciliśmy się do właściciela z zapytaniem w sprawie dalszych zamierzeń dotyczących parkingu oraz określenia daty jego możliwego otwarcia – mówi Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry.

Nioficjalnie dowiedzieliśmy się, że parking przy ul. Pijarskiej nie zostanie otwarty dopóki w mieście działają dwa duże parkingi na placach przy ulicy Jasnej i Grodzkiej.
Wprawdzie teren został już sprzedany pod zabudowę mieszkalno-usługową, jednak nikomu nie spieszy się z podjęciem koniecznych prac. Chodzi tu głównie o obowiązkowe badania archeologiczne wspomnianych miejsc.
– Zyski z pieniędzy zebranych od parkujących są spore, to tłumaczy wszystko – mówi jeden z miejskich urzędników.
Właścicielom nie podoba się także dość szeroka strefa płatnego parkowania w śródmieściu.

Parkingowe kłopoty, tymczasem, to jedna z największych bolączek zmotoryzowanych jeleniogórzan i turystów. W magistracie podjęto już decyzję dotyczącą innych miejsc, które można by było przeznaczyć na parkingi. Żadne z nich nie znajduje się w śródmieściu, a perspektywa otwarcia rysuje się raczej mgliście.

<b> Gdzie kiedyś zaparkujemy? </b>
Teren przy ulicy Różyckiego, obok przychodni PROMED. Obecny nabywca ma trzy lata, począwszy od daty zawarcia umowy notarialnej, na przygotowanie parkingu.
Dodatkowo, teren przy zbiegu ulicy Grunwaldzkiej i Jana Pawła II w projekcie planu zagospodarowania przestrzennego przeznaczony jest, między innymi, pod lokalizację parkingu.
Na Zabobrzu w planie zagospodarowania tego rejonu są wskazane miejsca pod lokalizacje parkingów, między innymi, ulicach Ogińskiego i Paderewskiego. Przygotowywane są oferty inwestycyjne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~kk 5-03-2007 11:19
kiliński bis? umowa na sprzedaż jasnej i grodzkiej chyba przewidywała termin rozpoczęcia i zakończenia inwestycji przez lokalnych 'byznesmenów', czy świetni urzędnicy i prawnicy um zapomnieli o tym drobiazgu? a jeśli nie zapomnieli, to trzeba by zacząć egzekwować zapisy rozpoczynając procedurę wywłaszczeniową, choćby miała trwać trzy lata, inaczej syfiaste parkingi będą straszyć przez następną dekadę.
~M_ek 5-03-2007 11:22
ja parkuje na tyłach POP-BP
~do kk 5-03-2007 11:43
Widać że jeszcze nic w życiu nie zbudowałeś bo jakbyś to zrobił to byś wiedział że zgodnie z prawem to najpierw trzeba mieć pozwolnie na budowe
~kk 5-03-2007 12:58
taki jesteś jasnowidz? wyobraź sobie ze wiem co to pozwolenie na budowę, i żeby go dostać to trzeba się trochę spocić i zebrać sporo różnej makulatury. ale najpierw to trzeba wiedzieć, co się chce zbudować. jak ktoś się zabiera za duże place w samym centrum miasta, to powinien miec trochę wyobraźni i kasy, albo od razu wyjaśnić, że kupuje tylko po to, by po paru latach odsprzedać z zyskiem na rynku wtórnym. jednym z warunków dla tych placów są badania archeologiczne... rok to za mało żeby je zorganizować?
~ARAMI 5-03-2007 13:28
no i znaleźli się specjaliści jak ci powyrzej którzy gniotliwie plecą co popadnie wcale nie znając się na rzeczy ale jak ich nikt na żywo słuchać nie chce to muszą się wyrzyć w necie
~lol 5-03-2007 15:40
a ten Facet na zdjęciu to kto?
~do ARAMI 5-03-2007 17:30
A ty,ARAMI nie znasz się na ortografii,więc też nie powinieneś wypisywac bzdur tylko raczej przewertowac słownik ortograficzny.
~Rafik 5-03-2007 19:23
Jeśłi ktoś kupił plac za ok 1 mln zł i zapłacił za niego 25% wartości to zrobił niezły interes...Chciałbym sie kiedyś nauczyć robić taką kasę jak oni i wykożystywać "głupotę" urzedników. 200tyś. kary po dwóch latach co to ma być!? Winić trzeba ludzi którzy to sprzedali. Właściciele moga sprzedać go z dużym zyskiem a do tego czasu jeszcze sporo zarobić na wynajmowaniu miejsc parkingowych. Popyt jest duży. MIESZKAM W CENTRUM J JAK MAM WJECHAĆ NA SWOJE PODWÓRKO TO MI SIE ŻYGAĆ CHE BO JEST TAK ZAPCHANE!!! Przenoszę sie na ten panking chyba... A władze naszego miasta proszę by w końcu wzięły sie do roboty. Bo największy optymizm też ma swoje granice...
~2g 7-03-2007 22:46
Ha,Ha - już jak budowali ten parking, dziwiłem się kto tam będzie parkował skoro kawałek dalej jest wielki pusty plac, potężne parkingi w centrum itp. Pewnie urzędnicy namówili inwestora argumentami typu "zamkniemy parkingi w centrum", "miasto będzie się rozwijać" itp., a nic się nie sprawdziło. Z żalem patrzyłem jak po otwarciu parkowało tam kilka (dosłownie) aut i po kilku miesiącach parking zamknięto. Po prostu Jelonka narazie nie potrzebuje takiego obiektu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group