Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5486
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mgliste wizje parkingowe

Poniedziałek, 5 marca 2007, 0:00
Autor: Angela/ TEJO
Jelenia Góra: Mgliste wizje parkingowe
Fot. Krzysztof Knitter
Jest nowy właściciel wielopoziomowego parkingu przy ul. Pijarskiej, ale nie wiadomo, kiedy placówka zostanie na nowo otwarta.

Spółka Presto z siedzibą w Lubinie od niedawna zarządza jedną z bardziej pechowych inwestycji w centrum stolicy Karkonoszy: nowoczesnym wielopoziomowcem.
Parking, który powstał kilka lat temu, działał niespełna rok. Pierwszy właściciel splajtował, ponieważ kierowcy nie chcieli w jego obiekcie parkować.

Od tamtego czasu niewiele się zmieniło. Parking został przejęty przez jeden z banków, który sprzedał budowlę wspomnianej spółce. Nie oznacza to jednak, że na Pijarskiej znów będzie można parkować.
– Obecnie zwróciliśmy się do właściciela z zapytaniem w sprawie dalszych zamierzeń dotyczących parkingu oraz określenia daty jego możliwego otwarcia – mówi Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry.

Nioficjalnie dowiedzieliśmy się, że parking przy ul. Pijarskiej nie zostanie otwarty dopóki w mieście działają dwa duże parkingi na placach przy ulicy Jasnej i Grodzkiej.
Wprawdzie teren został już sprzedany pod zabudowę mieszkalno-usługową, jednak nikomu nie spieszy się z podjęciem koniecznych prac. Chodzi tu głównie o obowiązkowe badania archeologiczne wspomnianych miejsc.
– Zyski z pieniędzy zebranych od parkujących są spore, to tłumaczy wszystko – mówi jeden z miejskich urzędników.
Właścicielom nie podoba się także dość szeroka strefa płatnego parkowania w śródmieściu.

Parkingowe kłopoty, tymczasem, to jedna z największych bolączek zmotoryzowanych jeleniogórzan i turystów. W magistracie podjęto już decyzję dotyczącą innych miejsc, które można by było przeznaczyć na parkingi. Żadne z nich nie znajduje się w śródmieściu, a perspektywa otwarcia rysuje się raczej mgliście.

<b> Gdzie kiedyś zaparkujemy? </b>
Teren przy ulicy Różyckiego, obok przychodni PROMED. Obecny nabywca ma trzy lata, począwszy od daty zawarcia umowy notarialnej, na przygotowanie parkingu.
Dodatkowo, teren przy zbiegu ulicy Grunwaldzkiej i Jana Pawła II w projekcie planu zagospodarowania przestrzennego przeznaczony jest, między innymi, pod lokalizację parkingu.
Na Zabobrzu w planie zagospodarowania tego rejonu są wskazane miejsca pod lokalizacje parkingów, między innymi, ulicach Ogińskiego i Paderewskiego. Przygotowywane są oferty inwestycyjne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group