Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 7246
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mercedesem w budynek. Ewakuowano osiem osób

Czwartek, 6 marca 2014, 9:37
Aktualizacja: 10:07
Autor: Angela
Chwile grozy przeżyli wczoraj (5.03) kilka minut po godz. 19.00 mieszkańcy budynku przy ul. Grunwaldzkiej w Jeleniej Górze. Po zderzeniu z subaru, który wymusił pierwszeństwo, kierowca mercedesa z Jeleniej Góry uderzył w budynek i zamontowaną na ścianie skrzynkę gazową. Ewakuowano osiem osób. Po naprawie gazociągu lokatorzy mogli wrócić do mieszkań.

Jak wynika z ustaleń policji, 59-letni kierowca subaru ze Szklarskiej Poręby wymusił pierwszeństwo na 69-letnim kierowcy mercedesa z Jeleniej Góry. Mercedes odbił się od subaru i uderzył w budynek mieszkalny.

- Doszło do awarii instalacji gazowej, dlatego konieczna była ewakuacja mieszkańców – mówi st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. – Następnie strażacy wyznaczyli strefę zagrożenia. Na miejsce wezwano pogotowie energetyczne, które odłączyło zasilanie oraz pogotowie gazowe, które usunęło awarię. Było też pogotowie ratunkowe, bo jedna osoba źle się poczuła, ale nie wiemy czy miało to związek z całym zdarzeniem – dodaje A. Ciosk.

Po dwugodzinnej akcji 18. strażaków i policji, mieszkańcy mogli wrócić do mieszkań. Sprawca, 59-letni kierowca subaru, został ukarany mandatem w wysokości 300 zł oraz sześcioma punktami karnymi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group