Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7867
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Melon za kratkami prawomocnie

Czwartek, 21 stycznia 2010, 14:31
Aktualizacja: 15:05
Autor: TEJO
Przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze zakończyło się postępowanie odwoławcze w sprawie przeciwko Wojciechowi W., przestępcy o pseudonimie „Melon”. Prokurator chciał surowszej kary dla przestępcy, sąd tylko w części przychylił się do jego wniosku.

„Melon” został skazany wiosną ubiegłego roku na łączną karę 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności i karę łączną grzywny w wymiarze 17 tysięcy złotych za ukrywanie dwóch pochodzących z kradzieży pojazdów: wartego niemal 50 tysięcy złotych VW Caddy oraz wycenionego na 181 tysięcy złotych samochodu marki Skoda Octavia.

Ponadto Sąd skazał Wojciecha W. za posiadanie znacznej ilości amfetaminy, z której można było przygotować nie mniej niż około 1050 porcji, przerobienie znaków identyfikacyjnych pojazdu marki VW Caddy, jak i jego zarejestrowanie w wydziale komunikacji na podstawie podrobionych dokumentów

Naczelnik Wydziału Śledztw Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Marcin Zarówny przypomina, że W. został zatrzymany w związku z posiadaniem narkotyków. Znaleziono u niego także samochód marki Skoda Octavia, który skradziono na terenie Republiki Czech. Ustalono poza tym, że samochód, którym Wojciech W. poruszał się tuż przed zatrzymaniem, posiada wstawione nieoryginalny numer identyfikacyjny VIN.

Śledczy uzyskali od niemieckiej firmy ubezpieczeniowej dokumenty wskazujące potwierdzające fakt, że numer ten pochodzi z pojazdu, który uległ niemal całkowitemu uszkodzeniu w wyniku wypadku w Niemczech. Wojciech W. nabył uszkodzony pojazd, a jego dokumenty i numer VIN oraz niektóre elementy posłużyły do legalizacji pojazdu tej samej marki skradzionego w styczniu 2007 roku na terenie Jeleniej Góry.

Posługując się podrobionymi dokumentami skazany dokonał rejestracji pojazdu na własne nazwisko i stale go użytkował. Sąd I instancji obok kary orzekł nawiązkę w wysokości 10 tysięcy złotych na podstawie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz zwrot pojazdu marki VW Caddy właścicielowi, któremu samochód skradziono.

Wyrok zaskarżył obrońca oraz prokurator, który domagał się większego wymiaru kary pozbawienia wolności i kary grzywny. Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze uwzględnił w części jedynie apelację prokuratora, wymierzając Wojciechowi W. karę łączną grzywny 50 tysięcy złotych.

Skazany popełnił przestępstwa po warunkowym zwolnieniu z więzienia, gdzie odsiadywał karę za kradzieże wymierzoną przez Sąd Rejonowy w Bolesławcu. Stąd prokurator złożył wniosek w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze o odwołanie warunkowego przedterminowego zwolnienia i wdrożenie do wykonania reszty kary pozbawienia wolności orzeczonej poprzednim wyrokiem. Wojciech K. siedzi w celi od 16 września roku 2008.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group