Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 14893
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Megapisanki z Janowic

Czwartek, 14 kwietnia 2022, 8:00
Autor: WAC
Z niecodziennym wyzwaniem związanym ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi musieli się zmierzyć się uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich.

Zadanie, które postawiły przed każdą z klas opiekunki Samorządu Szkolnego polegało na wykonaniu dowolną techniką pisanki nie mniejszej niż 1 metr. Mimo pewnej trudności, młodzi artyści podołali wyznaniu wykazując się przy tym ogromną kreatywnością.

To zadanie stanowiło świetną okazję, aby zachęcić do działalności artystycznej, do poszukiwania różnych, ciekawych technik zdobienia jajek oraz wprowadziło w atmosferę zbliżających się świąt – informuje Marzena Pikus z SP w Janowicach Wielkich. - Do wspólnej pracy włączyliśmy uczniów z Ukrainy, którzy także wykonali swoją pisankę oraz przygotowali życzenia. Wszystkie pisanki zostały wyeksponowane na szkolnym holu, by każdy mógł zapoznać się z pracą poszczególnych klas. Ale to nie wszystko. Każda klasa została uwieczniona na zdjęciu wraz ze swoją pisanką. Zdjęcia zostały wykorzystane do przygotowania filmiku z wielkanocnymi życzeniami, ponieważ Wielkanoc to czas radości i spotkań rodzinnych, to czas składania sobie życzeń. Film został umieszczony na YouTube aby wszyscy mieszkańcy gminy i nie tylko gminy mogli mieć możliwość zapoznania się z nim.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
947
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
26%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group