Niedziela, 1 listopada
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 3753
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Medalowe żniwo jeleniogórskich karateków

Wiadomości: Andrychów
Poniedziałek, 10 grudnia 2007, 22:37
Aktualizacja: Wtorek, 11 grudnia 2007, 11:33
Autor: Łukasz Stawski
Trzy medale zdobyli reprezentanci Jeleniogórskiego Centrum Oyama Karate podczas Puchar Polski knockdown "Oyama Top" w Andrychowie. W rywalizacji w zawodach wzięła udział krajowa czołówka w tej dyscyplinie sportu.

W zawodach zarezerwowanych tylko dla najlepszych zawodników udział wzięła tylko czołówka polskich zawodników i zawodniczek. Walki odbywały sie w formule knockdown, czyli bez ochraniaczy. Nagrody nagrody finansowe oraz okazałe puchary dopełniły świetną i z wielkim rozmachem zorganizowaną imprezę. Na tym wspaniałym turnieju nie zabrakło także trójki reprezentantów Jeleniogórskiego Centrum Oyama Karate, którzy swój start zakończyli w komplecie na medalowych miejscach

Złoty medal w kategorii –60 kg wywalczyła Marta Ignatiuk nokautując m.in. w 40 sekundzie pierwszej swojej walki rywalkę z Bielska–Białej przez mawashi geri chudan. W walce finałowej pokonała koleżankę z Sosnowca przez wskazanie. Marta otrzymała także tytuł "najlepszej zawodniczki".

Łukasz Mazur w kat. do 90 kg zdobył w ładnym stylu drugie miejsce pokonując m.in. w eliminacjach swojego rywala przez wskazanie, a w walce półfinałowej przez większą ilość złamanych desek zwyciężył zdobywcę Pucharu Świata i mistrza Europy Norberta Andrzejewskiego z Krakowa. W finale role się odwróciły i przez mniejszą ilość desek jeleniogórzanin uległ Bartkowi Fieducikowi z Białegostoku.

Maciej Giziński w wadze – 70 kg pokonał pewnie w eliminacjach swojego rywala lecz w walce półfinałowej niestety musiał uznać wyższość Dominika Rzepki z Krakowa, z którym wygrał na ostatnich mistrzostwach Polski. Nasz zawodnik w rezultacie zakończył zmagania na trzecim miejscu.

W zawodach nie wystartował niestety, z powodu kontuzji nasz zdobywca Pucharu Świata z USA w kat. ciężkiej Marcin Nowosielski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group