Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7966
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Warszawa: Medale w stolicy Polski

Środa, 3 grudnia 2014, 15:48
Aktualizacja: 15:52
Autor: MDvR
Warszawa: Medale w stolicy Polski
Fot. użyczone
W dniach 28–30 listopada odbył się w Warszawie XI Międzynarodowy Festiwal Badmintona w kategoriach U13, U15, U17 i U19. Dla kategorii młodzik (U15) oraz junior (U19) był to wysoko punktowany turniej z serii Grand Prix. W zawodach udział wzięło blisko 270 zawodników z Litwy, Ukrainy Białorusi, Włoch oraz Polski. Oczywiście na starcie nie zabrakło zawodników jeleniogórskiego KS Chojnik.

Jeleniogórski klub wystąpił w składzie: młodzicy (U15) - Łukasz Cimosz; juniorzy młodsi (U17) - Oliwia Socha oraz juniorzy (U19) Klaudia Socha. W Warszawie nie zabrakło zawodników Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego im. J. I. Sztaudyngera w Szklarskiej Porębie - skład: Agata Iskra, Kinga
Barna oraz Jan Wolańczyk, trener Sławomir Kowalski.

Zawody okazały się bardzo udane w szczególności dla Łukasza i Oliwi, którzy przywieźli dwa medale. Srebrny medal w grze mieszanej zdobył Łukasz z Karoliną Szubert (KS Match Point Ślęza), a brąz w grze podwójnej Oliwia z Wiktorią Adamek (UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza).

- Nasi zawodnicy po raz kolejny potwierdzili swoją wysoką pozycję w kraju jednocześnie powtarzając wyniki z poprzednich dwóch Grand Prix gdzie również stawali na podium - ocenił Adma Cimosz, trener jeleniogórskich badmintonistów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group