Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8788
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska-Poręba: Mecz Przyjaźni w Szklarskiej– Porębie

Wtorek, 2 czerwca 2009, 10:58
Aktualizacja: 11:01
Autor: ahawer
Szklarska-Poręba: Mecz Przyjaźni w Szklarskiej– Porębie
Fot. organizator
W dniach 29. 05 do 31. 05 2009 w Szklarskiej Porębie przebywała delegacja z partnerskiego miasta Bad Harzburg. Grupa 56 osób przyjechała na zaproszenie Burmistrza Szklarskiej Poręby Arkadiusza Wichniaka by wziąć udział w Paradzie Rodzinnej oraz w corocznym meczu piłkarskim między drużynami ze Szklarskiej Poręby i Bad Harzburg.

Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne Parada Rodzinna została odwołana, ale mecze piłkarskie odbyły się zgodnie z planem. Całą oprawę na boisku przy ul. Waryńskiego (sędziowie, piłki i nagłośnienie) oraz podczas dekoracji uczestników zapewnił Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej. Drużyna grały w składach 7 osobowych (6 +bramkarz).
W meczach poszczególnych grup wiekowych padły wyniki:

TSC Bad Harzburg (A Jugend) – MLKS Woskar Szklarska Poręba (rocznik 1990-1992) 5:6

TSC Bad Harzburg (B+C Jugend) – MLKS Woskar Szklarska Poręba (rocznik 1993-1995) 2:1

Old Boys Bad Harzburg – Old Boys Szklarska Poręba 1:1 (w karnych 5:3).

Mecze były bardzo zacięte a gra była otwarta do samego końca. Niestety gospodarze dwa z trzech pojedynków i to na własnym terenie. W przyszłym roku delegacja ze Szklarskiej Poręby pojedzie do Bad Harzburg i będzie okazja do rewanżu. Dekoracja uczestników i wręczenie pamiątkowych pucharów miała miejsce w Hotelu Olimp. To nie jest pierwsza wizyta mieszkańców Bad Harzburg w Szklarskiej Porębie.
Mimo, że pogoda nie nastrajała do aktywnego spędzania czasu, ekipa z Niemiec wybrała się na wycieczkę po Szklarskiej Porębie i okolicach. Goście z Niemiec odwiedzili najważniejsze atrakcje Szklarskiej Poręby a także Sztolnie i Park Miniatur w Kowarach oraz Świątynię Wang w Karpaczu. Mecze piłkarskie rozgrywane są już od kilku lat na przemian w Szklarskiej Porebie i Bad Harzburg. W przyszłym roku gospodarzem będą nasi przyjaciele z Niemiec.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
794
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group