Zalogowanych: 23

Jelenia Góra: Mecz bez historii

Niedziela, 21 marca 2021, 1:37
Aktualizacja: 1:37
Szczypiornistki Karkonoszy Jelenia Góra bez problemu sięgnęły po kolejne zwycięstwo w I lidze. Liderki grupy B w hali przy ul. Złotniczej pokonały Zgodę Ruda Śląska 30:20.

W poprzedniej kolejce Zgoda na własnym terenie do końca walczyła z wiceliderem o zwycięstwo, ale po remisie 31:31 i serii rzutów karnych, musiała uznać nieznaczną wyższość SPR-u Olkusz. Mogło to zapowiadać ciężki mecz przed Karkonoszami, które w sobotę (20.03) podejmowały ekipę z Rudy Śląskiej na własnym parkiecie. Jak się okazało, tylko po pierwszym gol meczu powody do radości miały przyjezdne, następnie jeleniogórzanki odskakiwały na 4:1 i 10:3, a do przerwy prowadziły 18:10. W drugiej połowie również nie było emocji, a trenerka Samadova miała okazję dać pograć juniorkom, które u boku doświadczonych zawodniczek zbierały kolejne szlify w seniorskim handballu. Ostatecznie Karkonosze zwyciężyły 30:20, a po końcowej syrenie zawodniczki odśpiewały sto lat swojemu maserowi - Adamowi Korkusiowi, który w tym tygodniu obchodził urodziny.

W tabeli I ligi (gr. B) Karkonosze prowadzą z przewagą 6 punktów nad SPR Olkusz, ale za tydzień pauzują (przed sezonem z rozgrywek wycofał się Ruch II Chorzów), a na 11 kwietnia zaplanowano mecz na szczycie, bowiem do Jeleniej Góry przyjedzie właśnie ekipa z Olkusza.

MKS Karkonosze Jelenia Góra - KS Zgoda Ruda Śląska 30:20 (18:10)

Karkonosze: Prudzienica, Wierzbicka - Załoga 8, Kobzar 5, Kowalska 5, Muras 5, Klimaszewska 3, Jasińska 2, Jesionek-Wróblewska 2, Jośko, Kołecka, Szramik, Wojtas.
Zgoda: Zimowska, Wieczorek – Kita 4, M. Krzysteczko 4, Korbel 3, D. Krzysteczko 2, Prokop 2, Zelek 2, Cieślik 1, Nawrocka 1, Zawada 1, Chruścińska.
Kary: 10 minut (Karkonosze) - 10 minut (Zgoda)
Sędziowali: Tomasz Gaweł, Łukasz Nowak (Zielona Góra).