Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 6183
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Mechanik” błyśnie nowością i nowoczesnością

Poniedziałek, 15 marca 2010, 7:32
Aktualizacja: Wtorek, 16 marca 2010, 7:40
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: „Mechanik” błyśnie nowością i nowoczesnością
Fot. TEJO
Dziewięć nowoczesnych (i otwartych dla wszystkich zainteresowanych) sal do kształcenia zawodowego wraz z profesjonalnym wyposażeniem powstanie w tym roku na terenie ZST „Mechanik”. Zabudowania placówki zostaną wzorowo odnowione i ocieplone. Wymienione zostaną też okna.

Nowoczesna infrastruktura edukacyjna do kształcenia zawodowego w Jeleniej Górze to projekt, dla którego obecnie przeprowadzany jest przetarg na wykonawcę przebudowy i adaptacji budynku dawnego internatu w „Mechaniku”.

– Na najwyższym piętrze będzie znajdowała się pracownia informatyczna z najnowocześniejszym oprogramowaniem i urządzeniami do nauczania informatyki. Piętro niżej będzie pracowania kosztorysowania mechatroniki i projektowania w budownictwie, pod nią będzie pracownia automatyki i robotyki, a najniżej będzie znajdowała się pracowania obróbki skrawania metali, gdzie będzie ustawiony robot przemysłowy i spawalnia. W obiekcie będzie zamontowana winda, a sale będą przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – mówi Miłosz Sajnog, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Centrum posłuży uczniom z całego miasta. W przyszłym roku na tym budynku ma się pojawić nowa elewacja. Pracownie zostaną też doposażone z pieniędzy urzędu marszałkowskiego.

Budynki „Mechanika” zostaną w tym roku ocieplone i odnowione, wymienione zostaną też okna. Na ten cel już zostały przyznane pieniądze z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Miasto ma trzy miesiące na skompletowanie dokumentów. Na przełomie maja – czerwca zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę. Ostatecznie prace zakończą się wraz z początkiem września br., a ich koszt to 1 mln 137 tys. zł. Czterysta tys. zł będzie pochodziło z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, a pozostała kwota z kredytu lub środków własnych miasta.

– W naszej szkole wymiana okien jest niezbędna, dlatego cieszymy się, że urząd miasta podjął decyzję o tej inwestycji w naszej placówce – mówi Wanda Kozyra, dyrektor Zespoły Szkół Technicznych „Mechanik”. – Okna zostaną wymienione we wszystkich budynkach, łącznie 400 sztuk. Z końcem ubiegłego roku została przeprowadzona inwentaryzacja budowlana, a w tym roku nastąpi sama wymiana.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1076
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Aktualności
W nocy burze w Jeleniej Górze
 
10 pytań do...
Kulinarnie jestem patriotą
 
112
Potrącenie 13–latki na pasach
 
Kultura
Koncertowe rarytasy na koniec sezonu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group