Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7892
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: MDK pod nowymi rządami i z nowymi planami

Piątek, 5 września 2014, 8:15
Aktualizacja: Sobota, 6 września 2014, 8:26
Autor: Angela
Spore zmiany nastąpiły od początku września br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze. Zmiana dyrektora to początek planowanych zmian. Ostatecznie losy tej placówki mają się jednak rozstrzygnąć po wyborach.

Po odejściu na emeryturę Danuty Sitek, pełniącym obowiązki dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury został szef Miejskiego Ośrodka Sportu Ireneusz Taraszkiewicz. Jego zastępcą jest Maciej Cytarzyński, dotychczasowy kierownik biura organizacji imprez MDK. W planach obecnych władz jest bowiem połączenie MDK i MOS-u.

- Od dawna mówiło się o stworzeniu z MOS-u i MDK-u jednej placówki zajęć pozaszkolnych, ale tak naprawdę jest to powrót do stanu sprzed lat kiedy tak to właśnie funkcjonowało – mówi Mirosława Dzika, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Przed wyborami żadne decyzje jednak nie zapadną. O losach tej placówki zdecyduje przyszła rada miejska, bo nie chcemy podejmować decyzji, którą musieliby realizować nowo wybrani samorządowcy – dodaje.

Obecny p.o. dyrektora ma się przyjrzeć placówce, zarówno od strony merytorycznej (w tym programowi zajęć dla dzieci i młodzieży), jak i technicznej (czyli stanowi technicznemu budynku i bazy). Wiceprezydent Mirosława Dzika zapewnia, że do maja 2015 roku nie będzie żadnych zwolnień w MDK. – Osoby tam pracujące zatrudnione są jako nauczyciele, a wypowiedzenia nauczycielom można wystawić tylko raz w roku czyli do maja – wyjaśnia Mirosława Dzika. - Póki co, chcemy się tej placówce przyjrzeć, a potem zastanowimy się co dalej – dodaje Mirosława Dzika.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group