Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 7706
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: MDK Muflon zaprasza od poniedziałku

Środa, 3 czerwca 2020, 11:55
Aktualizacja: Czwartek, 4 czerwca 2020, 16:47
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: MDK Muflon zaprasza od poniedziałku
Fot. MDK Muflon
Od 8 czerwca zapraszamy na zajęcia we wszystkich pracowniach MDK Muflon. Ponieważ jednak działamy w warunkach szczególnego rygoru sanitarnego, prosimy o zapoznanie się z obecnie obowiązującymi wytycznymi – informują przedstawiciele placówki kultury z Sobieszowa.

Wytyczne uczestnictwa w zajęciach w Miejskim Domu Kultury Muflon w okresie pandemii COVID-19, obowiązujące od 8.06.2020 do odwołania:

Osoby biorące udział w zajęciach:

Wszyscy uczestnicy lub ich rodzice/opiekunowie (w przypadku osób niepełnoletnich), w dniu rozpoczęcia zajęć zobowiązani są do podpisania oświadczenia o zapoznaniu się z Wytycznymi na czas pandemii Covid-19 i ich przestrzegania.
Oświadczenie należy przekazać do sekretariatu MDK Muflon przed rozpoczęciem pierwszych zajęć.

Oświadczenie można pobrać ze strony https://bit.ly/3csflmn lub w sekretariacie.

W zajęciach uczestniczy osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną. Nie mogą w nich uczestniczyć osoby, które przebywają w domu z osobą odbywającą kwarantannę lub izolację w warunkach domowych, albo sami są objęci kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.

Uczestnicy mogą być przyprowadzani/odbierani wyłącznie przez osoby zdrowe. Rodzice i opiekunowie doprowadzający i odbierający dzieci oraz osoby towarzyszące nie mogą przebywać w budynku podczas zajęć. Zajęcia powinny odbywać się bezkontaktowo. Rodzice i opiekunowie doprowadzający i odbierający dzieci oraz osoby towarzyszące mogą wchodzić z dziećmi wyłącznie do korytarzy z zachowaniem zasady – jeden rodzic z dzieckiem oraz w odstępie 2 metrów od kolejnego rodzica z dzieckiem, przy czym należy rygorystycznie przestrzegać wszelkich środków ostrożności (m.in. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).

Uczestnicy nie powinni zabierać do MDK Muflon niepotrzebnych prywatnych przedmiotów. Na zajęcia Małej Akademii Baletu należy przyjść w stroju do ćwiczeń. Nie ma możliwości korzystania z przebierania się w holu.

Zasady ochrony indywidualnej:

Wszystkie osoby wchodzące do budynku MDK Muflon mają obowiązek dezynfekcji rąk oraz założenia ochrony zakrywającej nos i usta. Maseczki mogą być ściągane na czas zajęć.

Wszystkie osoby przebywające w MDK Muflon powinny zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników oraz innych uczestników i ich rodziców wynoszący minimum 2 metry.

Zasada zakrywania ust i nosa powinna obowiązywać na terenie całego obiektu. Jeśli z jakiegoś powodu osłona na nos i usta musi zostać zdjęta, należy przestrzegać bezwzględnie bezpiecznego odstępu od innych osób.

Pracownicy administracji oraz obsługi powinni ograniczyć kontakty z uczestnikami oraz instruktorami.

Zasady bezpieczeństwa związane z pomieszczeniami:

Informacja na temat dopuszczalnego limitu osób w sali zostaje wywieszona na drzwiach pomieszczeń, w których odbywają się zajęcia. Przybory i pomoce wykorzystywane podczas zajęć są czyszczone i dezynfekowane. Po każdych zajęciach podłoga jest myta środkiem dezynfekującym, dezynfekuje się powierzchnie dotykowe – poręcze, klamki, włączniki światła, uchwyty, poręcze krzeseł i powierzchnie płaskie, w tym blaty stołów. Sale wietrzone są w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.

Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia:

Dziecko przejawiające niepokojące objawy choroby, będzie odizolowane w odrębnym pomieszczeniu. Rodzice/opiekunowie zostaną o tym niezwłocznie powiadomieni w celu pilnego odebrania uczestnika z MDK Muflon. Opracowano na podstawie wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
67%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group