Piątek, 19 lipca
Imieniny: Marcina, Wincentego
Czytających: 10078
Zalogowanych: 70
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: MDK „Muflon” połączy się z Przystanią Twórczą?

Środa, 22 listopada 2017, 7:16
Aktualizacja: 7:17
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: MDK „Muflon” połączy się z Przystanią Twórczą?
Fot. archiwum
Miejski Dom Kultury „Muflon” w Sobieszowie ma od 15 marca 2018 roku przejąć Przystań Twórczą – Cieplickie Centrum Kultury. Projektem podania do informacji publicznej informacji o zamiarze i przyczynach połączenia obu instytucji kultury zajmą się na najbliższej sesji Rady Miejskiej (28.11) jeleniogórscy radni.

Jak czytamy w uzasadnieniu, przyczyną połączenia Miejskiego Domu Kultury „Muflon” i Przystani Twórczej - Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze jest usprawnienie działalności instytucji.

Obie instytucje prowadzą działalność kulturalną, jedna w pobliżu Osiedla „Orle” w Cieplicach, druga w Sobieszowie przy ul. Cieplickiej 172. Zakres oddziaływania oraz kierunek przygotowanej oferty dla mieszkańców, szczególnie dla dzieci i młodzieży jest tożsamy. Obiekty, w których prowadzona jest działalność instytucji zostaną zachowane. W ramach połączenia powstanie Oddział MDK „Muflon” w siedzibie Przystani Twórczej, to jest przy ul. Cieplickiej 74. Przystań Twórcza zatrudnia 9 osób na 6 etatach, natomiast MDK „Muflon” - 12 osób na 10,25 etatów.

Oferta kulturalna MDK „Muflon” obejmuje naukę gry na instrumentach (gitara, gitara basowa, perkusja), inspirację do tworzenia zespołów muzycznych, zajęcia w pracowniach plastycznej, ceramicznej, rzeźby, teatralnej, wokalnej, zajęcia Sceny Otwartej Ciałość, Małej Akademii Baletu, warsztaty tańca orientalnego. Ponadto MDK „Muflon” jest miejscem spotkań zespołu „Sybiraczki i Kresowianie”, Zespołu Aktywności Społecznej, Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa, Grupy Wsparcia Osób Trzeźwiących - uczestników i sympatyków Teatru Karawana oraz Związku Kombatantów. MDK „Muflon” od ośmiu lat jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Folkloru - tradycja inspiruje, poranków rodzinnych dla dzieci, koncertów z cyklu „Scena bliżej nas”, wystaw czasowych w Galerii „Muflon” i „Kolor”, warsztatów i konkursów plastycznych. W roku 2016 w stałych zajęciach uczestniczyło razem 433 osoby. Przystań Twórcza prowadzi Klub Seniora „Młodzi Duchem”, Bajkowe Soboty Kreatywnej Rodzinki, Festiwal Młodych Talentów - Cieplicki Kuter Artystyczny, zajęcia muzyczne, taneczne, plastyczne, rekreacyjne, seniora, nauki języków obcych, w których uczestniczyło razem 562 osoby (2016 r.). Dzieci, młodzież oraz dorośli będą mogli wzajemnie korzystać z sal będących w dyspozycji obu instytucji, szczególnie z sali widowiskowej, galerii MDK „Muflon”, których Przystań nie posiada. Uatrakcyjni to i podniesie jakość zajęć z upowszechniania kultury kierowanych do dzieci z Osiedla „Orle”, w tym uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 6. Jedna silna instytucja kultury pozwoli na wsparcie organizacyjne dla Zdrojowego Teatru Animacji, przy realizacji takich imprez jak Wiosna Cieplicka, Święto Kwiatów, koncerty promenadowe – czytamy dalej.

Zgodnie z projektem, mienie znajdujące się w użytkowaniu oraz prawa i zobowiązania Przystani Twórczej przejmie MDK „Muflon”. Pracownicy Przystani Twórczej zostaną pracownikami MDK „Muflon” w ramach przewidzianego schematu organizacyjnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy często chodzę w góry?

Oddanych
głosów
385
Często
16%
Czasami
23%
Rzadko
18%
Bardzo rzadko
19%
Wcale
23%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kryminał
Zderzenie przy wylocie na Zgorzelec
 
112
Wypadek na Mickiewicza
 
Ciekawe miejsca
Legendarny listonosz w Karkonoszach!
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group