Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 2471
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: MDK „Muflon” połączy się z Przystanią Twórczą?

Środa, 22 listopada 2017, 7:16
Aktualizacja: 7:17
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: MDK „Muflon” połączy się z Przystanią Twórczą?
Fot. archiwum
Miejski Dom Kultury „Muflon” w Sobieszowie ma od 15 marca 2018 roku przejąć Przystań Twórczą – Cieplickie Centrum Kultury. Projektem podania do informacji publicznej informacji o zamiarze i przyczynach połączenia obu instytucji kultury zajmą się na najbliższej sesji Rady Miejskiej (28.11) jeleniogórscy radni.

Jak czytamy w uzasadnieniu, przyczyną połączenia Miejskiego Domu Kultury „Muflon” i Przystani Twórczej - Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze jest usprawnienie działalności instytucji.

Obie instytucje prowadzą działalność kulturalną, jedna w pobliżu Osiedla „Orle” w Cieplicach, druga w Sobieszowie przy ul. Cieplickiej 172. Zakres oddziaływania oraz kierunek przygotowanej oferty dla mieszkańców, szczególnie dla dzieci i młodzieży jest tożsamy. Obiekty, w których prowadzona jest działalność instytucji zostaną zachowane. W ramach połączenia powstanie Oddział MDK „Muflon” w siedzibie Przystani Twórczej, to jest przy ul. Cieplickiej 74. Przystań Twórcza zatrudnia 9 osób na 6 etatach, natomiast MDK „Muflon” - 12 osób na 10,25 etatów.

Oferta kulturalna MDK „Muflon” obejmuje naukę gry na instrumentach (gitara, gitara basowa, perkusja), inspirację do tworzenia zespołów muzycznych, zajęcia w pracowniach plastycznej, ceramicznej, rzeźby, teatralnej, wokalnej, zajęcia Sceny Otwartej Ciałość, Małej Akademii Baletu, warsztaty tańca orientalnego. Ponadto MDK „Muflon” jest miejscem spotkań zespołu „Sybiraczki i Kresowianie”, Zespołu Aktywności Społecznej, Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa, Grupy Wsparcia Osób Trzeźwiących - uczestników i sympatyków Teatru Karawana oraz Związku Kombatantów. MDK „Muflon” od ośmiu lat jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Folkloru - tradycja inspiruje, poranków rodzinnych dla dzieci, koncertów z cyklu „Scena bliżej nas”, wystaw czasowych w Galerii „Muflon” i „Kolor”, warsztatów i konkursów plastycznych. W roku 2016 w stałych zajęciach uczestniczyło razem 433 osoby. Przystań Twórcza prowadzi Klub Seniora „Młodzi Duchem”, Bajkowe Soboty Kreatywnej Rodzinki, Festiwal Młodych Talentów - Cieplicki Kuter Artystyczny, zajęcia muzyczne, taneczne, plastyczne, rekreacyjne, seniora, nauki języków obcych, w których uczestniczyło razem 562 osoby (2016 r.). Dzieci, młodzież oraz dorośli będą mogli wzajemnie korzystać z sal będących w dyspozycji obu instytucji, szczególnie z sali widowiskowej, galerii MDK „Muflon”, których Przystań nie posiada. Uatrakcyjni to i podniesie jakość zajęć z upowszechniania kultury kierowanych do dzieci z Osiedla „Orle”, w tym uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 6. Jedna silna instytucja kultury pozwoli na wsparcie organizacyjne dla Zdrojowego Teatru Animacji, przy realizacji takich imprez jak Wiosna Cieplicka, Święto Kwiatów, koncerty promenadowe – czytamy dalej.

Zgodnie z projektem, mienie znajdujące się w użytkowaniu oraz prawa i zobowiązania Przystani Twórczej przejmie MDK „Muflon”. Pracownicy Przystani Twórczej zostaną pracownikami MDK „Muflon” w ramach przewidzianego schematu organizacyjnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group