Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5831
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

MDK „Muflon” połączy się z Przystanią Twórczą?

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 22 listopada 2017, 7:16
Aktualizacja: 7:17
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. archiwum
Miejski Dom Kultury „Muflon” w Sobieszowie ma od 15 marca 2018 roku przejąć Przystań Twórczą – Cieplickie Centrum Kultury. Projektem podania do informacji publicznej informacji o zamiarze i przyczynach połączenia obu instytucji kultury zajmą się na najbliższej sesji Rady Miejskiej (28.11) jeleniogórscy radni.

Jak czytamy w uzasadnieniu, przyczyną połączenia Miejskiego Domu Kultury „Muflon” i Przystani Twórczej - Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze jest usprawnienie działalności instytucji.

Obie instytucje prowadzą działalność kulturalną, jedna w pobliżu Osiedla „Orle” w Cieplicach, druga w Sobieszowie przy ul. Cieplickiej 172. Zakres oddziaływania oraz kierunek przygotowanej oferty dla mieszkańców, szczególnie dla dzieci i młodzieży jest tożsamy. Obiekty, w których prowadzona jest działalność instytucji zostaną zachowane. W ramach połączenia powstanie Oddział MDK „Muflon” w siedzibie Przystani Twórczej, to jest przy ul. Cieplickiej 74. Przystań Twórcza zatrudnia 9 osób na 6 etatach, natomiast MDK „Muflon” - 12 osób na 10,25 etatów.

Oferta kulturalna MDK „Muflon” obejmuje naukę gry na instrumentach (gitara, gitara basowa, perkusja), inspirację do tworzenia zespołów muzycznych, zajęcia w pracowniach plastycznej, ceramicznej, rzeźby, teatralnej, wokalnej, zajęcia Sceny Otwartej Ciałość, Małej Akademii Baletu, warsztaty tańca orientalnego. Ponadto MDK „Muflon” jest miejscem spotkań zespołu „Sybiraczki i Kresowianie”, Zespołu Aktywności Społecznej, Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa, Grupy Wsparcia Osób Trzeźwiących - uczestników i sympatyków Teatru Karawana oraz Związku Kombatantów. MDK „Muflon” od ośmiu lat jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Folkloru - tradycja inspiruje, poranków rodzinnych dla dzieci, koncertów z cyklu „Scena bliżej nas”, wystaw czasowych w Galerii „Muflon” i „Kolor”, warsztatów i konkursów plastycznych. W roku 2016 w stałych zajęciach uczestniczyło razem 433 osoby. Przystań Twórcza prowadzi Klub Seniora „Młodzi Duchem”, Bajkowe Soboty Kreatywnej Rodzinki, Festiwal Młodych Talentów - Cieplicki Kuter Artystyczny, zajęcia muzyczne, taneczne, plastyczne, rekreacyjne, seniora, nauki języków obcych, w których uczestniczyło razem 562 osoby (2016 r.). Dzieci, młodzież oraz dorośli będą mogli wzajemnie korzystać z sal będących w dyspozycji obu instytucji, szczególnie z sali widowiskowej, galerii MDK „Muflon”, których Przystań nie posiada. Uatrakcyjni to i podniesie jakość zajęć z upowszechniania kultury kierowanych do dzieci z Osiedla „Orle”, w tym uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 6. Jedna silna instytucja kultury pozwoli na wsparcie organizacyjne dla Zdrojowego Teatru Animacji, przy realizacji takich imprez jak Wiosna Cieplicka, Święto Kwiatów, koncerty promenadowe – czytamy dalej.

Zgodnie z projektem, mienie znajdujące się w użytkowaniu oraz prawa i zobowiązania Przystani Twórczej przejmie MDK „Muflon”. Pracownicy Przystani Twórczej zostaną pracownikami MDK „Muflon” w ramach przewidzianego schematu organizacyjnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~go 22-11-2017 12:49
beznadzieja!!!!!!!!!!!!!!!!
~rad 22-11-2017 13:56
Łączenie tych jednostek kultury to błąd. Obecnie jest naturalna "konkurencja" ale też różnorodność form i metod świadczonych usług. Teraz korzystający mieszkańcy mogą porównywać i wybierać...miejsca i metody... To jest właśnie forma bliższych dzieciom, młodzierzy i starszym "domów kultury". Także Miasto może poszczycić się szerszą ofertą jednostek kultury i korzystać z nich a one mogą dać więcej różnych atrakcji mieszkańcom. Pomysł jak pomysł... Nie przewiduje się chyba połączenia w jedo wszystkich domów, ośrodków, centrów kultury w Jeleniej Górze?
~Życie ciekawe czy niewesołe. 23-11-2017 7:27
A może chodzi o to , że :po pierwsze ,,miasto" szuka oszczędności za wszelki cenę. Po drugie w SP 6 z roku na rok będzie coraz więcej dzieci i będą potrzebne pomieszczenia dla kolejnych klas i docelowo będzie konieczność wyprowadzenia przystani Twórczej ze szkoły ? Podobnie jak z cichym pomysłem w Sobieszowie ,,miasto" zamiast remontować Miejskie Przedszkole chce je umieścić w SP? POMYSŁÓ NIE BĘDZIE KOŃCA ☺
~B@B 23-11-2017 11:06
Przystań Twórcza to kosztowna świetlica dla dzieci ze SP nr 6 gdzie pracuje cały tłum osób. Zajmują się pośrednictwem w organizacji zajęć pozalekcyjnych dla dzieci. Czy jeśli łączyć to nie powinno się tego tworu połączyć z MDK??????
~obywatel 23-11-2017 13:31
co za chory pomysł-to będzie destabilizacja dobrze działajacej placówki która ma się czym pochwalić w odróżnieniu od tego sztucznego tworu jakim jest Przystań Twórcza .Czyj to jest pomysł i kto jest pomysłodawcą czyżby Pani dyrektor z Przystani
~rodzic 23-11-2017 13:40
Zapisałem dziecko do SP 6 bo jest tam Przystań. Przystań musi tam zostać bo to dla rodziców i dzieci super sprawa.
~ 23-11-2017 14:38
kto wymyslil ten poroniony pomysl?
~ 23-11-2017 14:39
zostawcie Przystan w spokoju!!! znowu jakies szemrane interesy naszych jeleniogórskich wladz?
~mama rodzic 23-11-2017 15:09
a komu szykowana jest posadka dyrektora obu instytucji? wydaje mi się, że zagadka jest bardzo prosta... panie Marcinie Z. - proszę tego nie robić!
~... 23-11-2017 15:15
Coś z tą oświatą jest nie tak , czy jest odpowiednio zarządzana?Z każdym rokiem większa dziura budżetowa.W komisji oświatowej też zasiadają widać mało kompetentni radni, którzy pomysły biorą z kosmosu , a swoją drogą zapomnieli po co mieszkańcy ich wybrali .I zamiast pilnować interesu społecznego i prowadzić kontrolę nad władzą w mieście, zapomnieli komu służą ! Pomysł połączenia tych instytucji jest wielkim błędem i szkodliwy społecznie . Już dziś wszystkie sale w Muflonie są zajęte, a gdzie umieścić nowe sekcje ! Można zadać pytaniev, czy to połączenie jest tylko po to , aby po odejściu dyrektorki na emeryturę , wybraną osobę awansować bez zorganizowania konkursu na to stanowisko - paranoja !
~rodzic 23-11-2017 21:32
To jest chore żeby łączyć dwie instytucje.Czyj to taki pomysł ,dla kogo szykuje sie posadka dla pani dyrektor z Przystani Twórczej?
~zniesmaczony 24-11-2017 1:45
Jak zwykle znajomosci wazniejsze niz zdrowy rozsadek. Ciepla posadka dla Szefowej Przystani sie szykuje? Dlaczego sprawa jasna jest, kto przejmie role Dyrektora Muflonu od ponad kilku miesiecy? Pan Prezydent robi co chce i pcha wszedzie swoich!! chanba
~AbyZyłoSięLepiej 24-11-2017 13:15
Jak to czyj pomysł? Wiadomo! Stary układ dawnych członków i sympatyków Unii Demokratycznej w Jeleniej Górze, którzy od czasów pierwszej prezydentury Zawiły pilnują aby nie zrobić sobie na wzajem krzywdy i zapewnić ciepłe stołki w budżetówce swoim dzieciom tudzież (byłym) synowym, prawda panie KazimierzP? Wystarczy sprawdzić, czyje dzieci mają pracę z politycznego nadania. Wy naprawdę myślicie, że mieszkańcy tego miasta to idioci?
~zalma 24-11-2017 13:48
Obydwa miejsca są ciekawe, ale maja zupełnie inny charakter. To tak jakby radio rmf fm wchłonęło program 3.
joasia 25-11-2017 22:21
Sprawa jest prosta. Dyrektorka z "Muflona" odchodzi na emeryturę trzeba więc wcisnąć swoją
~maria 28-11-2017 20:41
do: joasia (22:21)
Dyrektorka Przystani Twórczej niech rządzi się na "własnym" polu.Gotowe z super załogą Muflona ?marzenie nie do spełnienia.
~ 27-11-2017 11:05
tak jak mieli dać podwyżki w kulturze, teatrom itp., media napisały, dyrektorzy przekazali, radni potwierdzali, a nikt nic nie dostał......
~maria 28-11-2017 20:39
Gdzie utknęła kasa na podwyżki dla ludzi kultury?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group