Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 6902
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Maxim Isaev, założyciel Teatru Akhe w Śniadeckim

Niedziela, 19 czerwca 2016, 16:13
Aktualizacja: 16:18
Autor: B. Krop
Jelenia Góra: Maxim Isaev, założyciel Teatru Akhe w Śniadeckim
Fot. Archiwum Szkoły
Szkoła gościła Maxima Isaev’a, założyciela rosyjskiego Teatru Akhne z Sankt Petersburga, który przeprowadził z uczniami klasy 1d i 2e warsztaty teatralne. Inspiracją do pracy warsztatowej z młodzieżą były przysłowia i próba ich ilustracji.

Uczniowie otrzymali także zadanie do przemyślenia „ Jaki /jaka jestem, jaki/jaka chcę być/jaki/jaka nie chcę być.” Przedmioty te zadziałały jak maski, za którymi opowiadająca osoba mogła się ukryć. Pozwoliło to złamać barierę między odbiorcą a „aktorem”. W rezultacie powstały opowieści , coś w rodzaju teatralnych narracji, będących inspiracją do dalszych działań.

Maxim Isaev przyjechał do Jeleniej Góry, a dokładnie do Teatru Cinema, gdzie wraz z aktorami tego teatru pracują nad wspólnym projektem.

Teatr Akhe zaliczany jest do nurtu, nazywanego rosyjskim teatrem inżynieryjnym lub teatrem optycznym, znanym i cenionym na całym świecie. Jego cechą charakterystyczną jest stosunek do przestrzeni, światła i dźwięku, które traktowane są jako niezależne postacie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group