Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8607
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Maturzyści rezygnują ze studniówek

Poniedziałek, 21 stycznia 2008, 8:19
Aktualizacja: 10:46
Autor: TEJO/ Angela
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Maturzyści rezygnują ze studniówek
Póki co w szkolnych salach gimnastycznych odbywają się jedynien próby poloneza. Czy wrócą tam bale?
Fot. Jelonka.com
Za drogo: oto przyczyna przykrej decyzji wielu uczniów, którzy ze względu na cenę nie pójdą w tym roku na przedmaturalne bale. Dyrekcje szkół zastanawiają się, czy nie wrócić do dawnych czasów i nie organizować studniówek w salach gimnastycznych.

Pisze o tym Polska Gazeta Wrocławska wyliczając szkoły, w których, na przykład, tylko co trzeci uczeń zatańczy poloneza na rozpoczęcie. Maturzyści rezygnują, bo nie stać ich na wystawne zabawy. Podobnie jest w Jeleniej Górze.

– Czasami koszty, jakie muszą ponieść uczniowie, są po prostu zbyt duże. Wielu rezygnuje po prostu ze studniówki – mówi dyrektor Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik”, Wanda Kozyra.

– Musiałabym wydać 1,5 tys. zł. To tyle, ile kosztuje roczny kurs angielskiego. Oczywiście jest mi szkoda, ale nie idę, opowiada Małgosia z I LO w Radomsku. Studniówka Małgosi nie jest tak naprawdę najdroższa, jej kuzynka w Warszawie na bal wyda prawie 2,5 tys. zł – cytuje PGWr głosy maturzystów z Polski.

Sam bal kosztuje 300 zł, ale przecież trzeba jeszcze kupić sukienkę, buty, do tego fryzjer, kosmetyczka, solarium, makijaż, torebka, jakaś biżuteria, fotograf, kamerzysta, taksówka – wylicza gazeta.

Dziennik pyta o zdanie socjologów. Ci stwierdzają, że jeśli szkolny bal przypomina wystawne przyjęcie, nie uniknie się porównań, ile kto wydał na strój, fryzurę, limuzynę, a to od razu pokazuje jego status materialny.

Co na to dyrekcje szkół? Są pomysły, aby jak przed laty, organizować studniówki w salach gimnastycznych lub aulach szkolnych, a nie w wystawnych restauracjach czy zajazdach.
– Nie wiem, czy w tym roku nie jest to nasza ostatnia studniówka poza szkołą. Powinno wrócić się do tradycji robienia studniówek w szkołach. Z pięciu klas na bal z powodu ceny zdecydowała się niecała setka – stwierdza dyrektor Wanda Kozyra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1270
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group