Sobota, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5907
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Maturzyści, nie przegapcie szansy na stypendia!

Wiadomości: Region
Czwartek, 13 lipca 2017, 8:21
Aktualizacja: 8:23
Autor: FEM
Fot. FEM
Przypominamy, że do 28 lipca tegoroczni maturzyści mogą składać wnioski o Stypendia Pomostowe na pierwszy rok studiów.

Fundacja Edukacji Międzynarodowej (FEM) z Wrocławia prowadzi nabór wniosków w Konkursie o Stypendia Pomostowe. Dolnoślązacy, którzy w tym roku zdawali maturę, a pochodzą z małych miejscowości mogą starać się o 5000 zł stypendium na pierwszy rok studiów, na rok akademicki 2017-2018. Wnioski należy składać do 28 lipca 2017.

Stypendia finansowane są ze środków zgromadzonych przez FEM oraz ogólnopolskiego organizatora Konkursu Stypendiów Pomostowych - Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości (FEP) z Łodzi. Pierwszym etapem na drodze zyskania stypendium jest złożenie „Wniosku o uzyskanie rekomendacji” do FEM. Wnioski wytypowanych przez FEM osób będą rozpatrywane przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości, która ostatecznie przyzna stypendia.

Warunkiem niezbędnym jest rozpoczęcie przez kandydatów studiów dziennych na polskiej uczelni państwowej, na której można realizować studia jednolite lub dwustopniowe, uzyskując tytuł magistra. Największe szanse na Stypendia Pomostowe mają tegoroczni maturzyści, którzy wykażą się najlepszymi wynikami w nauce, a pochodzą z dolnośląskich miejscowości poniżej 20 tysięcy mieszkańców. Przy ocenie wniosku będzie również brany pod uwagę dochód na jednego członka rodziny kandydata.

Zasady konkursu oraz wzory wniosku i załączników dostępne są na stronie internetowej: http://www.fem.org.pl/rusza-nabor-wnioskow-programu-stypendiow-pomostowych/

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~` 13-07-2017 11:08
Uczcie się uczcie bo po studiach będziecie zarabiać mniej niż murzyn z daunem na magazynie w Holandii.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group