Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 6569
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Matury w Mechaniku bez przeszkód

Sobota, 15 maja 2021, 14:27
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Matury w Mechaniku bez przeszkód
Fot. Przemek Kaczałko
W 2020 roku egzamin dojrzałości w Zespole Szkół Technicznych "Mechanik" odbył się w szkolnej hali, jednak w tym roku jest ona zajęta na potrzeby masowego punktu szczepień na covid-19. Co ważne, nie wpłynęło to na możliwość przeprowadzenia matur i odbywają się one sprawnie.
Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w dobie pandemii udało nam się przygotować matury bardzo dobrze. Sale były banderolowane, dezynfekowane, są w pełni zabezpieczone. Z tego, co dowiadujemy się od uczniów - czują się bezpiecznie, wychodzą zadowoleni - powiedział Piotr Iwaniec, dyrektor ZST Mechanik.

Maturzyści wchodzili do szkoły innym wejściem, niż osoby na szczepienia, zatem udało się zorganizować oba procesy bez kłopotu. Dyrektor cieszy się, że mógł wesprzeć akcję szczepień.

Jestem gorącym orędownikiem szczepień. W naszej szkole ponad 80 proc. pracowników zaszczepiło się w pierwszym terminie, a pozostali szczepili się w długi weekend jednodawkową szczepionką. Jako społeczność szkolna cieszymy się, że mogliśmy pomóc - dodał P. Iwaniec.

Wkrótce uczniowie wrócą do szkoły - najpierw na naukę w formie hybrydowej, a od końca miesiąca wszyscy do nauki stacjonarnej.

Uczniowie będą już praktycznie po wystawieniu ocen. Chcemy dołączyć do ogólnopolskiej akcji, która polega na odbudowaniu bezpośredniej relacji pomiędzy nauczycielem, uczniem, dyrekcją, rodzicami. Będziemy rozmawiać, wspierać... Nie będziemy koncentrować się na egzekwowaniu wiedzy, którą mieli zdobyć podczas kształcenia zdalnego, bo każdy trudny temat możemy nadrobić. Przygotowaliśmy uczniów do egzaminów zawodowych i maturalnych, a końcówka roku będzie okresem odzyskania relacji partnerskich - zapewnia dyrektor Mechanika.

Twoja reakcja na artykuł?

7
70%
Cieszy
2
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group