Wtorek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 6443
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Matura bez Matematyki?

Wiadomości: Polska
Piątek, 1 marca 2019, 12:59
Aktualizacja: 13:00
Autor: Tomasz Rożek. Nauka. To Lubię
NIK wnioskuje o zawieszenie obowiązkowego egzaminu maturalnego z matematyki, bo jakoś nauczania tego przedmiotu jest fatalna. Stłucz termometr, a nie będziesz miał gorączki. A może lepiej poprawić skuteczność nauczania przedmiotu?

Twoja reakcja na artykuł?

7
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
7
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~SM 2-03-2019 9:07
Na maturze powinna być wyłącznie religia z podziałem na zagadnienia Starego i Nowego Testamentu. "Oporni" mogliby zgłębiać zagadnienia ewangelii gnostycznych. Zupełnie "odjechani" mogliby zająć się religioznawstwem. Dla wszystkich obowiązkowa "ochrona życia poczętego". Reszta jest zbędna! Matematyka - za trudna. Nauka ręcznego pisania i ortografia (o składni nie wspomnę) - to już problem komputera. Chemia - wystarczą zakupy w hipermarkecie. Fizyka - katastrofa smoleńska udowodniła, że jej znajomość jest absolutnie zbędna. Biologia ( czszególnie człowieka) - haram!, bo jest często wbrew nauce kościoła. Z języków obcych - francuski, jako najłatwiejszy do przyswojenia. I tyle wystarczy, I tyle wystarczy, żeby p.Machałek poczuła się spełniona, a przyszłe pokolenia Polaków godne miana erudytów.
~Gość 2-03-2019 13:24
do: ~SM (9:07)
Masz problemy z logiką. Przeczytaj artykuł i się wypowiadaj, a nie pluj politycznym jadem, człowieku.
~ja,,,,, 2-03-2019 23:00
to jest proces wychowywania coraz wiekszych glabow. ludzmi niewyksztalconymi latwiej manipulować
~ 3-03-2019 10:37
Matematyka jest przedmiotem, który uczy logicznego myślenia. Dlatego tylko głąby domagają się likwidacji matury. Nauczyciele nie umieją uczyć tego przedmiotu, a domagają się podwyżek. Za co ???
~SM 3-03-2019 11:13
MYŚLENIE - to klucz do przyswojenia podstaw matematyki. Tzw. "polska szkoła" wymaga znajomości aksjomatów, regułek i wzorów. Nie uczy logicznego myślenia. Wszystko odbywa się na zasadzie automatycznego wyboru schematu i podstawieniu danych. Wszyscy maturzyści słyszeli o całce, różniczce, limesie, "delcie" i "pierwiastku"; niektórzy zapewne też o logarytmie, ale to wszystko jest dla nich "czarna magia", bo są to dla nich pojęcia abstrakcyjne, niczemu nie służące, a "wiedza" na ich temat jest wymagana przez "nauczyciela". Dzieciaki i tak mają szczęście, że nie wymagają od nich znajomości tablic logarytmicznych na pamięć! :-) Belfrzy powinni tłumaczyć "Po Co" się tego uczyć... No tak. Tylko sami tego nie wiedzą. :-)
~Jeleniogórzanin 51 4-03-2019 13:35
Matematyka to królowa nauki . Potrzebna dla Kowalskiego jak woda na pustyni, tzn. trzeba umieć przeliczyć metry na całe, wartość ceny 1 zł na 1€, prąd przemienny jest wartością zmienną w czasie i ma wartość "0 " dla sinus " 0" stopni i w tym czasie można się uwolnić od porażenia.
~ 13-04-2019 22:57
a niby po co ? żeby całe rzesze nierobów chcących tylko sobie dzieciństwo przedłużyć o kilka lat studiów kosztem podatników i ich wieku emerytalnego (bo o tyle lat później wejdą na rynek pracy) masowo lazło na kierunki humanistyczne z których i tak nic nie wyniosą bo oni będą udawać że się uczą a wykładowcy udawać że ich oceniają byleby też kosztem podatników mieć posadkę ?
~ 9-07-2019 20:30
powiedzieć rodzicom i dzieciom że muszą zrezygnować z liceów na rzecz zawodówek i nie męczyć się na wzajem. Matematyka musi być obecna w życiu dorosłego człowieka

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group